edx-platform - en to ka translation catalogue (1151 entries)

en: Saving
ka: შენახვა

en: Delete
ka: წაშლა

note: #-#-#-#-#  djangojs-partial.po (edx-platform)  #-#-#-#-# Translators: this is a message from the raw HTML editor displayed in the browser when a user needs to edit HTML
en: Cancel
ka: გაუქმება

note: Translators: This is the status of an active video upload
en: Uploading
ka: ატვირთვა

note: #-#-#-#-#  djangojs-partial.po (edx-platform)  #-#-#-#-# Translators: this is a message from the raw HTML editor displayed in the browser when a user needs to edit HTML
en: Close
ka: დახურვა

en: Name
ka: სახელი

en: Choose File
ka: ფაილის არჩევა

note: #-#-#-#-#  djangojs-partial.po (edx-platform)  #-#-#-#-# Translators: this is a message from the raw HTML editor displayed in the browser when a user needs to edit HTML
en: OK
ka: დიახ

en: None
ka: არცერთი

en: Remove
ka: წაშლა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: Upload File
ka: ფაილის ატვირთვა

en: Save
ka: შენახვა

en: Advanced
ka: განვითარებული დონე

en: Removing
ka: მიმდინარეობს ამოღება

en: Your changes have been saved.
ka: ცვლილებები შენახულია.

note: Translators: This message will be added to the front of messages of type error, e.g. "Error: required field is missing".
en: Error
ka: შეცდომა

en: Updating with latest library content
ka: ბიბლიოთეკის უახლესი შინაარსით განახლება

en: Creating missing groups
ka: დაკარგული ჯგუფების შექმნა

note: Translators: this is a message from the raw HTML editor displayed in the browser when a user needs to edit HTML
en: Blockquote
ka: ციტატის ბლოკი

en: Code
ka: კოდი

en: Fullscreen
ka: სრულეკრანიანი რეჟიმი

en: Next
ka: მომდევნო

en: Preview
ka: გადახედვა

en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: View
ka: ნახვა

en: Bookmarked
ka: სანიშნეებში შენახული

en: Required field.
ka: სავალდებულო ველი.

en: Please do not use any spaces in this field.
ka: გთხოვთ, ამ ველში ჰარი არ გამოიყენოთ.

en: Please do not use any spaces or special characters in this field.
ka: გთხოვთ, ამ ველში ჰარი ან სპეცილური სიმბოლოები არ გამოიყენოთ.

en: Pagination
ka: გვერდების დანომვრა

en: Your request could not be completed. Reload the page and try again. If the issue persists, click the Help tab to report the problem.
ka: თქვენი მოთხოვნის განხორციელება ვერ მოხერხდა. გადატვირთეთ გვერდი და კიდევ სცადეთ. პრობლემის გაგრძელების შემთხვევაში, შეტყობინების გაგზავნისთვის დააწკაპუნეთ დახმარების ჩანართზე.

en: Showing {firstIndex} out of {numItems} total
ka:  {numItems}-დან {firstIndex}-ის ჩვენება

en: Showing {firstIndex}-{lastIndex} out of {numItems} total
ka: {numItems}-დან {firstIndex}-{lastIndex}-ის ჩვენება

en: Loading content
ka: შინაარსის ჩატვირთვა

en: …
ka: ...

en: Some images in this post have been omitted
ka: ამ პოსტში ზოგიერთი გამოსახულება გამოტოვებულია

en: image omitted
ka: ფოტოსურათი გამოტოვებულია

en: there is currently {numVotes} vote | there are currently {numVotes} votes
ka[0]: ამ მომენტისთვის არის {numVotes} ხმა
ka[1]: ამ მომენტისთვის არის {numVotes} ხმა

en: {numVotes} Vote | {numVotes} Votes
ka[0]: {numVotes} ხმა
ka[1]: {numVotes} ხმა

en: Show Discussion
ka: დისკუსიის ჩვენება

en: Hide Discussion
ka: დისკუსიის დამალვა

en: Loading more threads
ka: იტვირთება უფრო მეტი თემა

en: Current conversation
ka: მიმდინარე საუბარი

en: Show posts by {username}.
ka:  {username}-ის პოსტების ჩვენება.

en: {numResponses} other response | {numResponses} other responses
ka[0]: {numResponses} სხვა პასუხი
ka[1]: {numResponses} სხვა პასუხი

en: {numResponses} response | {numResponses} responses
ka[0]: {numResponses} პასუხი
ka[1]: {numResponses} პასუხი

en: Showing all responses
ka: ყველა პასუხის ჩვენება

en: Showing first response | Showing first {numResponses} responses
ka[0]: პირველი {numResponses} პასუხის ჩვენება
ka[1]: პირველი {numResponses} პასუხის ჩვენება

en: Load all responses
ka: ყველა პასუხის ჩატვირთვა

en: Load next {numResponses} responses
ka: მომდევნო {numResponses} პასუხის ჩატვირთვა

en: Are you sure you want to delete this post?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ პოსტის წაშლა?

en: Your post will be discarded.
ka: თქვენი პოსტი გაუქმდება.

en: anonymous
ka: ანონიმური

en: Are you sure you want to delete this comment?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ გსურთ ამ კომენტარის წაშლა?

en: Are you sure you want to delete this response?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ ამ პასუხის წაშლა გსურთ?

en: The email address you've provided isn't formatted correctly.
ka: თქვენ მიერ მოწოდებული ელფოსტის მისამართი არასწორ ფორმატშია მითითებული.

en: %(field)s must have at least %(count)d characters.
ka: %(field)s-ს უნდა ჰქონდეს სულ მცირე %(count)d სიმბოლო.

en: %(field)s can only contain up to %(count)d characters.
ka: %(field)s შეიძლება არაუმეტეს %(count)d სიმბოლოს შეიცავდეს.

en: Please enter your %(field)s.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ თქვენი %(field)s.

en: Drop target image
ka: სამიზნე გამოსახულების ჩაგდება

en: dragging out of slider
ka: სლაიდერიდან ამოღება

en: dragging
ka: გადათრევა

en: dropped in slider
ka: ჩაგდებულია სლაიდერში

en: dropped on target
ka: ჩაგდებულია მიზანში

en: An unexpected error occurred.  Please try again.
ka: წარმოიშვა გაუთვალისწინებელი შეცდომა. გთხოვთ, კიდევ სცადოთ.

en: Financial Assistance
ka: ფინანსური დახმარება

en: Upset Learner
ka: იმედგაცრუებული მსმენელი

en: Teaching Assistant
ka: მასწავლებლის ასისტენტი

en: Please specify a reason.
ka: გთხოვთ, დააკონკრეტეთ მიზეზი.

en: Something went wrong changing this enrollment. Please try again.
ka: მოცემული ჩარიცხვის რეჟიმის შეცვლისას წარმოიშვა პრობლემა. გთხოვთ, კიდევ სცადოთ.

en: Subject
ka: თემა

en: Account Settings
ka: ანგარიშის პარამეტრები

en: Other
ka: სხვა

en: last activity
ka: ბოლო აქტივობა

en: open slots
ka: ღია ადგილები

en: name
ka: სახელი

note: Translators: This refers to the number of teams (a count of how many teams there are)
en: team count
ka: გუნდების რაოდენობა

en: Teams
ka: გუნდები

en: Create
ka: შექმნა

en: Update
ka: განახლება

en: Team Name (Required) *
ka: გუნდის სახელწოდება (სავალდებულო) *

en: A name that identifies your team (maximum 255 characters).
ka: თქვენი გუნდის სახელწოდება (მაქსიმუმ 255 სიმბოლო).

en: Team Description (Required) *
ka: გუნდის აღწერა (სავალდებულო) *

en: A short description of the team to help other learners understand the goals or direction of the team (maximum 300 characters).
ka: გუნდის მოკლე აღწერა, რომ სხვა მსმენელებს გუნდის მიზნების ან მიმართულების გაგებაში დავეხმაროთ (მაქსიმუმ 300 სიმბოლო).

en: Language
ka: ენა

en: The language that team members primarily use to communicate with each other.
ka: ენა, რომელსაც გუნდის წევრები ძირითადად იყენებენ ერთმანეთთან საუბრის დროს.

en: Country
ka: ქვეყანა

en: The country that team members primarily identify with.
ka: ქვეყანა, რომელთანაც გუნდის წევრების უმეტესობა ახდენს თვითიდენტიფიცირებას.

en: An error occurred. Please try again.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. გთხოვთ, კიდევ სცადოთ.

en: Check the highlighted fields below and try again.
ka: მონიშნეთ ქვემოთ მოცემული ამონათებული ველები და კიდევ სცადეთ.

en: Enter team name.
ka: შეიყვანეთ გუნდის სახელწოდება.

en: Team name cannot have more than 255 characters.
ka: გუნდის სახელწოდებაში არ შეიძლება 255-ზე მეტი სიმბოლოს გამოყენება.

en: Enter team description.
ka: შეიყვანეთ გუნდის აღწერა.

en: Team description cannot have more than 300 characters.
ka: გუნდის დახასიათებაში არ შეიძლება 300 სიმბოლოზე მეტის გამოყენება.

en: An error occurred while removing the member from the team. Try again.
ka: გუნდიდან წევრის ამოშლისას დაფიქსირდა შეცდომა. კიდევ სცადეთ.

en: This team does not have any members.
ka: ამ გუნდს წევრები არ ჰყავს.

note: Translators: 'date' is a placeholder for a fuzzy, * relative timestamp (see: https://github.com/rmm5t/jquery-timeago)
en: Joined %(date)s
ka: შეუერთდა %(date)s

note: Translators: 'date' is a placeholder for a fuzzy, * relative timestamp (see: https://github.com/rmm5t/jquery-timeago)
en: Last Activity %(date)s
ka: ბოლო აქტივობა %(date)s

en: Remove this team member?
ka: წავშალოთ გუნდის ეს წევრი?

en: Delete this team?
ka: წავშალოთ ეს გუნდი?

en: Team "{team}" successfully deleted.
ka: „{team}“ გუნდის წაშლა წარმატებით განხორციელდა.

en: You are not currently a member of any team.
ka: ამჟამად თქვენ არცერთი გუნდის წევრი არ ხართ.

note: Translators: "and others" refers to fact that additional * members of a team exist that are not displayed.
en: and others
ka: და სხვები

en: An error occurred. Try again.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. კიდევ სცადეთ.

en: Leave this team?
ka: ტოვებთ ამ გუნდს?

en: Confirm
ka: დადასტურება

en: This team is full.
ka: ეს გუნდი შევსებულია.

en: All teams
ka: ყველა გუნდი

en: Teams Pagination
ka: გუნდების გვერდების დანომვრა

en: Topics
ka: თემები

en: Browse
ka: დათვალიერება

en: Your request could not be completed. Reload the page and try again.
ka: თქვენი მოთხოვნა ვერ დასრულდა. გადატვირთეთ გვერდი და კიდევ სცადეთ.

en: Team Search
ka: გუნდში ძიება

en: Create a New Team
ka: ახალი გუნდის შექმნა

en: Create a new team if you can't find an existing team to join, or if you would like to learn with friends you know.
ka: თუ ვერ პოულობთ არსებულ გუნდს შესაერთებლად, ან მეგობრებთან ერთად სწავლის სურვილი გაქვთ, შექმენით ახალი გუნდი.

en: Edit Team
ka: გუნდის რედაქტირება

en: If you make significant changes, make sure you notify members of the team before making these changes.
ka: თუ მნიშვნელოვან ცვლილებებს განახორციელებთ, არ დაგავიწყდეთ შეატყობინოთ გუნდის წევრებს, მათ განხორციელებამდე.

en: Membership
ka: წევრობა

en: You can remove members from this team, especially if they have not participated in the team's activity.
ka: შეგიძლიათ ამ გუნდის წევრები წაშალოთ, განსაკუთრებით იმ შემთხვევაში თუ მათ მონაწილეობა არ მიუღიათ გუნდის საქმიანობაში.

en: Showing results for "{searchString}"
ka: „{searchString}“-ის შედეგების ჩვენება

en: Search teams
ka: გუნდების ძებნა

en: All Topics
ka: ყველა საკითხი

en: The page "{route}" could not be found.
ka: გვერდი „{route}“ ვერ მოიძებნა.

en: The topic "{topic}" could not be found.
ka: თემა „{topic}“ ვერ მოიძებნა.

en: The team "{team}" could not be found.
ka: გუნდი „{team}“ ვერ მოიძებნა.

en: Topic
ka: თემა

en: {browse_span_start}Browse teams in other topics{span_end} or {search_span_start}search teams{span_end} in this topic. If you still can't find a team to join, {create_span_start}create a new team in this topic{span_end}.
ka: {browse_span_start}გუნდების სხვა თემებში დათვალიერება{span_end} ან {search_span_start}გუნდების ძებნა{span_end} ამ თემაში. თუ კვლავ ვერ მონახეთ გუნდი შესაერთებლად, {create_span_start}შექმენით ახალი გუნდი ამ თემაში{span_end}.

en: All topics
ka: ყველა თემა

en: Insert Hyperlink
ka: ჰიპერბმულის ჩასმა

en: Link Description
ka: ბმულის აღწერა

en: e.g. 'google'
ka: მაგ.: 'google'

en: Please provide a description of the link destination.
ka: გთხოვთ მოგვაწოდოთ ბმულის აღწერა.

en: Insert Image (upload file or type URL)
ka: ჩასვით გამოსახულება (ატვირთეთ ფაილი ან აკრიფეთ URL)

en: Type in a URL or use the "Choose File" button to upload a file from your machine. (e.g. 'http://example.com/img/clouds.jpg')
ka: თქვენი კომპიუტერიდან ფაილის ასატვირთად აკრიფეთ URL ან გამოიყენეთ "ფაილის არჩევა" ღილაკი. (მაგ: 'http://example.com/img/clouds.jpg')

en: Image Description
ka: სურათის აღწერა

en: Please describe this image or agree that it has no contextual value by checking the checkbox.
ka: გთხოვთ, აღწერეთ ეს გამოსახულება ან დაეთანხმეთ, რომ მას არ აქვს კონტექსტუალური მნიშვნელობა, მოსანიშნის მონიშვნით.

en: e.g. 'Sky with clouds'. The description is helpful for users who cannot see the image.
ka: მაგ: "ღრუბლიანი ცა". აღწერა ეხმარება მომხმარებლებს რომლებიც ვერ ხედავენ გამოსახულებას.

en: How to create useful text alternatives.
ka: როგორ შევქმნათ გამოსადეგი ტექსტური ალტერნატივები.

en: This image is for decorative purposes only and does not require a description.
ka: ეს გამოსახულება დეკორატიული მიზნებსთვისაა და არ საჭიროებს აღწერას.

en: Markdown Editing Help
ka: Markdown: რედაქტირების დახმარება

en: Please provide a valid URL.
ka: გთხოვთ, მოგვაწოდოთ მოქმედი URL.

note: Translators: 'errorCount' is the number of errors found in the form.
en: %(errorCount)s error found in form. | %(errorCount)s errors found in form.
ka[0]: ფორმაში აღმოჩნდა %(errorCount)s შეცდომა.
ka[1]: ფორმაში აღმოჩნდა %(errorCount)s შეცდომა.

en: Bold (Ctrl+B)
ka: მუქი ტექსტი (Ctrl+B)

en: Italic (Ctrl+I)
ka: დახრილი ტექსტი (Ctrl+I)

en: Hyperlink (Ctrl+L)
ka: ჰიპერბმული (Ctrl+L)

en: Blockquote (Ctrl+Q)
ka: ციტატის ბლოკი (Ctrl+Q)

en: Code Sample (Ctrl+K)
ka: კოდის ნიმუში (Ctrl+K)

en: Image (Ctrl+G)
ka: გამოსახულება (Ctrl+G)

en: Numbered List (Ctrl+O)
ka: დანომრილი სია (Ctrl+O)

en: Bulleted List (Ctrl+U)
ka: ბურთულებიანი სია (Ctrl+U)

en: Heading (Ctrl+H)
ka: სათაური (Ctrl+H)

en: Horizontal Rule (Ctrl+R)
ka: ჰორიზონტალური ხაზი (Ctrl+R)

en: Undo (Ctrl+Z)
ka: მოქმედების გაუქმება (Ctrl+Z)

en: Redo (Ctrl+Y)
ka: მოქმედების გამეორება (Ctrl+Y)

en: Redo (Ctrl+Shift+Z)
ka: მოქმედების გამეორება (Ctrl+Shift+Z)

en: strong text
ka: მუქი ტექსტი

en: emphasized text
ka: გამოყოფილი ტექსტი

en: enter link description here
ka: შეიყვანეთ ბმულის აღწერილობა

en: enter code here
ka: შეიყვანეთ კოდი

en: List item
ka: სიის ერთეული

en: Heading
ka: სათაური

en: Preview this query
ka: გადახედეთ ამ მოთხოვნას

en: All subsections
ka: ყველა ქვეგანყოფილება

en: All units
ka: ყველა ერთეული

en: Click to change
ka: დააწკაპუნეთ შესაცვლელად

en: Select a chapter
ka: აირჩიეთ თავი

en: Save changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Please enter valid start date and time.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ დაწყების ზუსტი თარიღი და დრო.

en: Due date cannot be before start date.
ka: გადახდის ვადა ვერ იქნება დაწყების თარიღამდე.

en: Enter Due Date and Time
ka: შეიყვანეთ გადახდის ვადა და დრო

en: Enter Start Date and Time
ka: შეიყვანეთ დაწყების თარიღი და დრო

en: Uploaded file issues. Click on "+" to view.
ka: ატვირთული ფაილების საკითხები. სანახავად დააწკაპუნეთ "+" -ზე.

en:  learners are successfully added to exception list
ka: მსმენელები წარმატებით დაემატნენ გამონაკლისთა სიას

en:  learner is successfully added to the exception list
ka: მოსწავლე წარმატებით დაემატა გამონაკლისთა სიას

en:  learner does not exist in LMS and not added to the exception list
ka: მსმენელი არ არსებობს LMS-ში და არ დაემატა გამონაკლისთა სიას

en: Certificate of <%= user %> has already been invalidated. Please check your spelling and retry.
ka: <%= user %> -ის  სერტიფიკატი უკვე გაუქმებულია. გთხოვთ შეამოწმოთ თქვენი მართლწერა და კიდევ სცადოთ.

en: Certificate has been successfully invalidated for <%= user %>.
ka: სერტიფიკატი <%= user %> -თვის წარმატებით გაუქმდა.

en: Server Error, Please refresh the page and try again.
ka: სერვერის შეცდომა, გთხოვთ განაახლოთ გვერდი და კიდევ სცადოთ.

en: The certificate for this learner has been re-validated and the system is re-running the grade for this learner.
ka: ამ მსმენელის სერტიფიკატი თავიდან დამოწმდა და სისტემა ამ მსმენელს თავიდან აფასებს.

en: Could not find Certificate Invalidation in the list. Please refresh the page and try again
ka: სიაში სერტიფიკატის გაუქმება ვერ მოიძებნა. გთხოვთ, განაახლეთ გვერდი და კიდევ სცადეთ.

en: Student Removed from certificate white list successfully.
ka: სტუდენტი სერტიფიკატის თეთრი სიიდან წარმატებით წაიშალა.

en: Could not find Certificate Exception in white list. Please refresh the page and try again
ka: თეთრ სიაში გამონაკლისი სერტიფიკატი ვერ მოიძებნა. გთხოვთ, განაახლეთ გვერდი და კიდევ სცადეთ.

en: <%= user %> already in exception list.
ka: <%= user %> უკვე გამონაკლისთა სიაშია.

en: <%= user %> has been successfully added to the exception list. Click Generate Exception Certificate below to send the certificate.
ka: <%= user %> წარმატებით დაემატა გამონაკლისთა სიას. სერტიფიკატის გასაგზავნად ქვემოთ დააწკაპუნეთ გამონაკლისი სერტიფიკატის გენერირებას.

en: There has been an error processing your survey.
ka: თქვენი კვლევის დამუშავებისას მოხდა შეცდომა.

en: More
ka: უფრო მეტი

en: Less
ka: ნაკლები

en: Please enter a valid donation amount.
ka: გთხოვთ, შეიყვანეთ შემოწირულობის სწორი ოდენობა.

en: Your donation could not be submitted.
ka: თქვენი შემოწირულობის ატვირთვა ვერ მოხდა.

en: Viewing %s course | Viewing %s courses
ka[0]:  %s კურსების ნახვა
ka[1]:  %s კურსების ნახვა

en: We couldn't find any results for "%s".
ka:  "%s"-თვის შედეგები ვერ მოვიძიეთ.

en: There was an error, try searching again.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა, კიდევ სცადეთ ძებნა.

en: We've encountered an error. Refresh your browser and then try again.
ka: ჩვენ წავაწყდით შეცდომას. განაახლეთ თქვენი ბრაუზერი და შემდეგ კიდევ სცადეთ.

en: An error has occurred. Make sure that you are connected to the Internet, and then try refreshing the page.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. დარწმუნდით რომ დაკავშირებული ხართ ინტერნეტთან და შემდეგ სცადეთ გვერდის განახლება.

en: Hide notes
ka: შენიშვნების დამალვა

en: Notes visible
ka: შენიშვნები ხილვადია

en: Show notes
ka: შენიშვნების ჩვენება

en: Notes hidden
ka: შენიშვნები დამალულია

en: Please enter a term in the {anchorStart} search field{anchorEnd}.
ka: გთხოვთ, შეიყვანეთ ვადა {anchorStart} საძიებო ველში{anchorEnd}.

en: Current tab
ka: მიმდინარე ჩანართი

en: Location in Course
ka: ადგილმდებარეობა კურსზე

en: Recent Activity
ka: ბოლო აქტივობა

en: No results found for "%(query_string)s". Please try searching again.
ka: "%(query_string)s"-თვის შედეგები ვერ მოიძებნა. გთხოვთ, კიდევ სცადეთ ძებნა.

en: Search Results
ka: ძიების შედეგები

note: Translators: 'Tags' is the name of the view (noun) within the Student Notes page that shows all notes organized by the tags the student has associated with them (if any). When defining a note in the courseware, the student can choose to associate 1 or more tags with the note in order to group simila
en: Tags
ka: თეგები

en: Unable to submit application
ka: აპლიკაციის გაგზავნა შეუძლებელია

en: An error has occurred. Check your Internet connection and try again.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. შეამოწმეთ თქვენი ინტერნეტ კავშირი და კიდევ სცადეთ.

en: Choose one
ka: აირჩიეთ ერთი

en: Selected tab
ka: შერჩეული ჩანართი

en: Saved cohort
ka: შენახული ჯგუფი

en: Enter a username or email.
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი ან ელფოსტა.

en: View all errors
ka: ყველა შეცდომის ნახვა

en: You must specify a name for the cohort
ka: უნდა მიუთითოთ ჯგუფის სახელი

en: You did not select a content group
ka: თქვენ არ არჩევთ შინაარსის ჯგუფს

en: The selected content group does not exist
ka: შერჩეული შინაარსის ჯგუფი არ არსებობს

en: The cohort cannot be saved
ka: ჯგუფის შენახვა შეუძლებელია

en: The cohort cannot be added
ka: ჯგუფის დამატება შეუძლებელია

en: You currently have no cohorts configured
ka: ამჟამად არცერთი ჯგუფი არ დაგიკონფიგურირებიათ

en: Add Cohort
ka: ჯგუფის დამატება

en: The {cohortGroupName} cohort has been created. You can manually add students to this cohort below.
ka: {cohortGroupName} ჯგუფი შეიქმნა. ქვემოთ შეგიძლიათ ამ ჯგუფში ხელით დაამატოთ სტუდენტები.

en: Assign students to cohorts by uploading a CSV file.
ka: გაანაწილეთ სტუდენტები ჯგუფებში CSV ფაილის ატვირთვის მეშვეობით.

en: Choose a .csv file
ka: აარჩიეთ .csv ფაილი

en: Only properly formatted .csv files will be accepted.
ka: მხოლოდ სათანადოდ დაფორმატებული .csv ფაილები მიიღება.

en: Upload File and Assign Students
ka: ატვირთეთ ფაილი და მიაწერეთ სტუდენტები

en: Your file '{file}' has been uploaded. Allow a few minutes for processing.
ka: თქვენი ფაილი '{file}' აიტვირთა. რამდენიმე წუთი დასჭირდება დამუშავებისთვის.

en: Cohorts Enabled
ka: ჯგუფები ჩართულია

en: Cohorts Disabled
ka: ჯგუფები გამორთულია

en: This course uses automatic cohorting for verified track learners. You cannot disable cohorts, and you cannot rename the manual cohort named '{verifiedCohortName}'. To change the configuration for verified track cohorts, contact your edX partner manager.
ka: ეს კურსი დამოწმებული სერტიფიკატის მსმენელების ავტომატურ დაჯგუფებას იყენებს. თქვენ ვერ გამორთავთ ჯგუფებს და ვერ გადაარქმევთ სახელს ხელით დაყენებულ ჯგუფს „{verifiedCohortName}“. დამოწმებული სერტიფიკატის ჯგუფების კონფიგურაციის შესაცვლელად დაუკავშირდით თქვენს edX-ის პარტნიორ მენეჯერს.

en: This course has automatic cohorting enabled for verified track learners, but the required cohort does not exist. You must create a manually-assigned cohort named '{verifiedCohortName}' for the feature to work.
ka: მოცემულ კურსს დამოწმებული სერტიფიკატის მსმენელებისთვის ჩართული აქვს ავტომატური დაჯგუფება, თუმცა მოთხოვნილი ჯგუფი არ არსებობს. ფუნქციის ასამუშავებლად უნდა შექმნათ ჯგუფი „{verifiedCohortName}“, რომელსაც ხელით მიაწერთ სტუდენტებს.

en: This course has automatic cohorting enabled for verified track learners, but cohorts are disabled. You must enable cohorts for the feature to work.
ka: მოცემულ კურსს დამოწმებული სერტიფიკატის მსმენელებისთვის ჩართული აქვს ავტომატური დაჯგუფება, თუმცა ჯგუფები გამორთულია. ფუნქციის ასამუშავებლად ჯგუფები უნდა ჩართოთ.

en: Allow students to generate certificates for this course?
ka: მიეცეთ სტუდენტებს სერტიფიკატების გენერირების საშუალება ამ კურსისთვის?

en: Prevent students from generating certificates in this course?
ka: არ მიეცეთ სტუდენტებს სერტიფიკატების გენერირების საშუალება ამ კურსისთვის?

en: Start generating certificates for all students in this course?
ka: დაიწყოს ყველა სტუდენტისთვის სერტიფიკატების გენერირება ამ კურსზე?

en: Error while generating certificates. Please try again.
ka: სერტიფიკატების გენერირების შეცდომა. გთხოვთ, კიდევ სცადეთ.

en: Start regenerating certificates for students in this course?
ka: დაიწყოს სტუდენტებისთვის სერტიფიკატების რეგენერირება ამ კურსზე?

en: Error while regenerating certificates. Please try again.
ka: სერტიფიკატების რეგენერირების შეცდომა. გთხოვთ, კიდევ სცადეთ.

en: Loading data...
ka: მონაცემთა ჩატვირთვა...

en: Error getting issued certificates list.
ka: გაცემული სერტიფიკატების სიის მიღების შეცდომა.

en: Error generating proctored exam results. Please try again.
ka: დაკვირვების ქვეშ გამოცდის შედეგების გენერირების შეცდომა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Error generating survey results. Please try again.
ka: კვლევის შედეგების გენერირების შეცდომა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Error generating student profile information. Please try again.
ka: სტუდენტის პროფილის ინფორმაციის გენერირების შეცდომა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Loading
ka: მიმდინარეობს ჩატვირთვა

en: Error getting student list.
ka: სტუდენტთა სიის მიღების შეცდომა.

en: Error generating list of students who may enroll. Please try again.
ka: იმ სტუდენტთა სიის გენერირების შეცდომა, რომლებსაც ჩარიცხვა შეუძლიათ. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Error retrieving grading configuration.
ka: შეფასების კონფიგურაციის მოძიების შეცდომა.

en: Error generating grades. Please try again.
ka: შეფასების გენერირების შეცდომა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Error generating problem grade report. Please try again.
ka: ამოცანის შეფასების ანგარიშის გენერირების შეცდომა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: Error generating ORA data report. Please try again.
ka: ORA მონაცემთა ანგარიშის გენერირების შეცდომა. გთხოვთ კიდევ სცადოთ.

en: There was a problem creating the report. Select "Create Executive Summary" to try again.
ka: ანგარიშის შექმნისას წარმოიშვა პრობლემა. აირჩიეთ "შეჯამებული ანგარიშის შექმნა" რათა კიდევ სცადოთ.

en: Enter the enrollment code.
ka: შეიყვანეთ ჩარიცხვის კოდი.

en: Cancel enrollment code
ka: გააუქმეთ ჩარიცხვის კოდი

en: Restore enrollment code
ka: აღადგინეთ ჩარიცხვის კოდი

en: Mark enrollment code as unused
ka: მონიშნეთ ჩარიცხვის კოდი როგორც გამოუყენებელი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელი

en: Email
ka: ელფოსტა

en: Revoke access
ka: წვდომის გაუქმება

en: Enter username or email
ka: შეიყვანეთ მომხმარებლის სახელი ან ელფოსტა

en: Please enter a username or email.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ მომხმარებლის სახელი ან ელფოსტა.

en: Error changing user's permissions.
ka: მომხმარებლის უფლებების შეცვლისას დაფიქსირდა შეცდომა.

en: Could not find a user with username or email address '<%- identifier %>'.
ka: მომხმარებლის სახელით ან ელფოსტის მისამართით მომხმარებლის პოვნა ვერ მოხერხდა '<%- identifier %>'.

en: Error: User '<%- username %>' has not yet activated their account. Users must create and activate their accounts before they can be assigned a role.
ka: შეცდომა: მომხმარებელს '<%- username %>' ჯერ არ გაუაქტიურებია ანგარიში. მომხმარებლებმა უნდა შექმნან და გაააქტიურონ საკუთარი ანგარიშები  როლის დაკისრებამდე.

en: Error: You cannot remove yourself from the Instructor group!
ka: შეცდომა: საკუთარ თავს ინსტრუქტორის ჯგუფიდან ვერ ამოშლით!

en: Errors
ka: შეცდომები

en: The following errors were generated:
ka:  წარმოიქმნა შემდეგი შეცდომები:

en: Warnings
ka: გაფრთხილებები

en: The following warnings were generated:
ka: წარმოიქმნა შემდეგი გაფრთხილებები:

en: Success
ka: წარმატება

en: All accounts were created successfully.
ka: ყველა ანგარიში წარმატებით შეიქმნა.

en: Error adding/removing users as beta testers.
ka: მომხმარებლების როგორც ბეტა ტესტერების დამატების/წაშლის შეცდომა.

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: These users were successfully added as beta testers:
ka: ეს მომხმარებლები ბეტა ტესტერებად წარმატებულად დაემატნენ.

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: These users were successfully removed as beta testers:
ka: ეს მომხმარებლები წარმატებულად წაიშალნენ, როგორც ბეტა ტესტერები:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: These users were not added as beta testers:
ka: ეს მომხმარებლები ბეტა ტესტერებად არ დაემატნენ:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: These users were not removed as beta testers:
ka: ეს მომხმარებლები როგორც ბეტა ტესტერები, არ წაშლილან:

en: Users must create and activate their account before they can be promoted to beta tester.
ka: მომხმარებლებმა უნდა შექმნან და გაააქტიურონ საკუთარი ანაგარიში სანამ  ბეტა ტესტერად დაწინაურდებიან.

en: Could not find users associated with the following identifiers:
ka: ვერ მოხერხდა შემდეგ იდენტიფიკატორებთან დაკავშირებული მომხმარებლების პოვნა:

en: Reason field should not be left blank.
ka: მიზეზის ველი არ უნდა დატოვოთ ცარიელი.

en: Error enrolling/unenrolling users.
ka: მომხმარებელთა ჩარიცხვის/ჩარიცხვის გაუქმების შეცდომა.

en: The following email addresses and/or usernames are invalid:
ka: ელფოსტის შემდეგი მისამართები ან/და მომხმარებელთა სახელები არასწორია:

en: Successfully enrolled and sent email to the following users:
ka: წარმატებით ჩაირიცხნენ და გაეგზავნათ შეტყობინება შემდეგ მომხმარებლებს:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: Successfully enrolled the following users:
ka: წარმატებით ჩაირიცხნენ შემდეგი მომხმარებლები:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: Successfully sent enrollment emails to the following users. They will be allowed to enroll once they register:
ka: წარმატებით გაეგზავნათ ჩარიცხვის შეტყობინებები შემდეგ მომხმარებლებს. მათ დარეგისტრირებისთანავე ჩარიცხვის ნებართვა მიეცემათ:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: These users will be allowed to enroll once they register:
ka: ამ მომხმარებლებს დარეგისტრირებისთანავე ჩარიცხვის ნებართვა მიეცემათ:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: Successfully sent enrollment emails to the following users. They will be enrolled once they register:
ka: ჩარიცხვასთან შეტყობინებები წარმატებით გაეგზავნათ შემდეგ მომხმარებლებს. ისინი დარეგისტრირებისთანავე ჩაირიცხებიან:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: These users will be enrolled once they register:
ka: ეს მომხმარებლები დარეგისტრირებისთანავე ჩაირიცხებიან:

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: Emails successfully sent. The following users are no longer enrolled in the course:
ka: იმეილები წარმატებით გაიგზავნა. შემდეგი მომხმარებლები აღარ არიან ჩარიცხულნი კურსზე.

note: Translators: A list of users appears after this sentence;
en: The following users are no longer enrolled in the course:
ka: შემდეგი მომხმარებლები აღარ არიან ჩარიცხულნი კურსზე:

en: These users were not affiliated with the course so could not be unenrolled:
ka: ეს მომხმარებლები არ იყვნენ დაკავშირებულნი კურსთან ასე რომ ვერ მოხდება მათი ჩარიცხვის გაუქმება:

en: Your message must have a subject.
ka: თქვენს შეტყობინებას უნდა ჰქონდეს თემა.

en: Your message cannot be blank.
ka: თქვენი შეტყობინება არ შეიძლება იყოს ცარიელი.

en: Your message must have at least one target.
ka: თქვენს შეტყობინებას მინიმუმ ერთი ადრესატი უნდა ჰყავდეს.

en: There are invalid keywords in your email. Check the following keywords and try again.
ka: თქვენს შეტყობინებაში არასწორი საკვანძო სიტყვებია. შეამოწმეთ შემდეგი საკვანძო სიტყვები და კიდევ სცადეთ.

en: Yourself
ka: თქვენით

en: Everyone who has staff privileges in this course
ka: ყველა ვისაც პერსონალის პრივილეგიები აქვს ამ კურსზე

en: All learners who are enrolled in this course
ka: ყველა მსმენელი ვინც ჩარიცხულია ამ კურსზე

en: All learners in the {cohort_name} cohort
ka: ყველა მსმენელი {cohort_name} ჯგუფში

en: Your email message was successfully queued for sending. In courses with a large number of learners, email messages to learners might take up to an hour to be sent.
ka: თქვენი შეტყობინება წარმატებით მოთავსდა გასაგზავნების რიგში. იმ კურსებზე სადაც, ბევრი მოსწავლეა, შეტყობინებების მოსწავლეებთან დაგზავნას შეიძლება ერთ საათამდე დასჭირდეს.

en: You are sending an email message with the subject {subject} to the following recipients.
ka: თქვენ შეტყობინებას თემასთან ერთად {subject} უგზავნით შემდეგ მიმღებებს.

en: Is this OK?
ka: კარგია?

en: Error sending email.
ka: შეტყობინების გაგზავნისას დაფიქსირდა შეცდომა.

en: There is no email history for this course.
ka: ამ კურსისთვის არ არის შეტყობინებების ისტორია.

en: There was an error obtaining email task history for this course.
ka: ამ კურსის შეტყობინებების დავალების ისტორიის  მოპოვების შეცდომა წარმოიშვა.

en: There was an error obtaining email content history for this course.
ka: ამ კურსის შეტყობინებების შინაარსის ისტორიის მოპოვების შეცდომა წარმოიშვა.

en: Send to:
ka: გაეგზავნა:

en: Please enter a student email address or username.
ka: გთხოვთ სტუდენტის ელფოსტა ან მომხმარებლის სახელი შეიყვანოთ.

en: Error getting student progress url for '<%- student_id %>'. Make sure that the student identifier is spelled correctly.
ka: სტუდენტის პროგრესის url მიღების  '<%- student_id %>' შეცდომა. დარწმუნდით, რომ სტუდენტის იდენტიფიკატორი სწორად წერია.

en: Please enter a problem location.
ka: გთხოვთ შეიყვანეთ ამოცანის ადგილმდებარეობა.

en: Success! Problem attempts reset for problem '<%- problem_id %>' and student '<%- student_id %>'.
ka: წარმატება! ამოცანის მცდელობათა ჩამოყრა ამოცანისთვის '<%- problem_id %>' და სტუდენტისთვის '<%- student_id %>'.

en: Error resetting problem attempts for problem '<%= problem_id %>' and student '<%- student_id %>'. Make sure that the problem and student identifiers are complete and correct.
ka: ამოცანის მცდელობათა ჩამოყრის  შეცდომა ამოცანისთვის '<%= problem_id %>' და სტუდენტისთვის '<%- student_id %>'. დარწმუნდით, რომ ამოცანისა და სტუდენტის იდენტიფიკატორები სრული და სწორია

en: Delete student '<%- student_id %>'s state on problem '<%- problem_id %>'?
ka: გსურთ ამოცანაზე '<%- problem_id %>' სტუდენტის '<%- student_id %>'s სტატუსის წაშლა?

en: Error deleting student '<%- student_id %>'s state on problem '<%- problem_id %>'. Make sure that the problem and student identifiers are complete and correct.
ka: ამოცანაზე '<%- problem_id %>' სტუდენტის '<%- student_id %>' სტატუსის წაშლის შეცდომა. დარწმუნდით, რომ პრობლემისა და სტუდენტის იდენტიფიკატორები სრული და სწორია.

en: Module state successfully deleted.
ka: მოდულის მდგომარეობა წარმატებით წაიშალა.

en: Error getting task history for problem '<%- problem_id %>' and student '<%- student_id %>'. Make sure that the problem and student identifiers are complete and correct.
ka: ამოცანის '<%- problem_id %>' და სტუდენტის '<%- student_id %>' დავალების ისტორიის მიღების შეცდომა. დარწმუნდით, რომ პრობლემისა და სტუდენტის იდენტიფიკატორები სრული და სწორია.

en: Entrance exam attempts is being reset for student '{student_id}'.
ka: მისაღები გამოცდის მცდელობების ჩამოყრა სტუდენტისთვის '{student_id}'.

en: Error resetting entrance exam attempts for student '{student_id}'. Make sure student identifier is correct.
ka: მისაღები გამოცდის მცდელობების ჩამოყრის შეცდომა სტუდენტისთვის '{student_id}'. დარწმუნდით, რომ სტუდენტის იდენტიფიკატორი სწორია.

en: Enter a student's username or email address.
ka: შეიყვანეთ სტუდენტის მომხმარებლის სახელი ან ელფოსტის მისამართი.

en: Do you want to allow this student ('{student_id}') to skip the entrance exam?
ka: გსურთ ამ სტუდენტს ('{student_id}') უფლება მისცეთ გადაახტეს მისაღებ გამოცდას?

en: An error occurred. Make sure that the student's username or email address is correct and try again.
ka: წარმოიშვა შეცდომა. დარწმუნდით, რომ სტუდენტის მომხმარებლის სახელი ან ელფოსტის მისამართი სწორია და კიდევ სცადეთ.

en: Entrance exam state is being deleted for student '{student_id}'.
ka: მისაღები გამოცდის სტატუსი სტუდენტისთვის '{student_id}' გაუქმდა.

en: Error deleting entrance exam state for student '{student_id}'. Make sure student identifier is correct.
ka: მისაღები გამოცდის მდგომარეობის წაშლის შეცდომა სტუდენტისთვის '{student_id}'. დარწმუნდით, რომ სტუდენტის იდენტიფიკატორი სწორია.

en: Error getting entrance exam task history for student '{student_id}'. Make sure student identifier is correct.
ka: მისაღები გამოცდის დავალების ისტორიის მიღების შეცდომა სტუდენტისთვის '{student_id}'. დარწმუნდით, რომ სტუდენტის იდენტიფიკატორი სწორია.

en: Reset attempts for all students on problem '<%- problem_id %>'?
ka: გსურთ ყველა სტუდენტის მცდელობების ჩამოყრა ამოცანაზე '<%- problem_id %>'?

en: Successfully started task to reset attempts for problem '<%- problem_id %>'. Click the 'Show Task Status' button to see the status of the task.
ka: ამოცანის '<%- problem_id %>' მცდელობათა ჩამოყრის დავალება წარმატებით დაიწყო. დავალების სტატუსის სანახავად დააწკაპუნეთ თღილაკს "დავალების სტატუსის ნახვა".

en: Error starting a task to reset attempts for all students on problem '<%- problem_id %>'. Make sure that the problem identifier is complete and correct.
ka: ყველა სტუდენტისთვის ამოცანაზე '<%- problem_id %>' მცდელობათა ჩამოყრის დაწყების შეცდომა. დარწმუნდით, რომ ამოცანის იდენტიფიკატორი სრული და სწორია.

en: Error listing task history for this student and problem.
ka: ამ სტუდენტისა და ამოცანის დავალების ისტორიის ჩამონათვალის შეცდომა.

en: Started rescore problem task for problem '<%- problem_id %>' and student '<%- student_id %>'. Click the 'Show Task Status' button to see the status of the task.
ka: ამოცანის ხელახლა შეფასების დავალება ამოცანისთვის '<%- problem_id %>' და სტუდენტისთვის '<%- student_id %>' დაიწყო. დავალების სტატუსის სანახავად დააწკაპუნეთ ღილაკს "დავალების სტატუსის ნახვა".

en: Error starting a task to rescore problem '<%- problem_id %>' for student '<%- student_id %>'. Make sure that the the problem and student identifiers are complete and correct.
ka: ამოცანის '<%- problem_id %>' ხელახალი შეფასების დაწყების დავალების შეცდომა სტუდენტისთვის '<%- student_id %>'. დარწმუნდით, რომ პრობლემის და სტუდენტის იდენტიფიკატორები სრული და სწორია.

en: Started entrance exam rescore task for student '{student_id}'. Click the 'Show Task Status' button to see the status of the task.
ka: დაიწყო მისაღები გამოცდის ხელახლა შეფასების დავალება სტუდენტისთვის '{student_id}'. დავალების სტატუსის სანახავად დააწკაპუნეთ ღილაკს "დავალების სტატუსის ნახვა".

en: Error starting a task to rescore entrance exam for student '{student_id}'. Make sure that entrance exam has problems in it and student identifier is correct.
ka: მისაღები გამოცდის ხელახლა შეფასების დავალების დაწყების შეცდომა სტუდენტისთვის '{student_id}'. დარწმუნდით, რომ მისაღები გამოცდა შეიცავს ამოცანებს და სტუდენტის იდენტიფიკატორი სწორია.

en: Rescore problem '<%- problem_id %>' for all students?
ka: გსურთ ამოცანის <%- problem_id %>' ხელახლა შეფასება ყველა სტუდენტისთვის?

en: Successfully started task to rescore problem '<%- problem_id %>' for all students. Click the 'Show Task Status' button to see the status of the task.
ka: ამოცანის '<%- problem_id %>' ხელახალი შეფასების  დავალება ყველა სტუდენტისთვის წარმატებით დაიწყო. დავალების სტატუსის სანახავად დააწკაპუნეთ ღილაკს "დავალების სტატუსის ნახვა".

en: Error starting a task to rescore problem '<%- problem_id %>'. Make sure that the problem identifier is complete and correct.
ka: ამოცანის '<%- problem_id %>' ხელახალი შეფასების დავალების დაწყების შეცდომა. დარწმუნდით, რომ ამოცანის იდენტიფიკატორი სრული და სწორია.

note: Translators: a "Task" is a background process such as grading students or sending email
en: Task Type
ka: დავალების ტიპი

note: Translators: a "Task" is a background process such as grading students or sending email
en: Task inputs
ka: დავალების შეყვანის ველი

note: Translators: a "Task" is a background process such as grading students or sending email
en: Task ID
ka: დავალების ID

note: Translators: a "Requester" is a username that requested a task such as sending email
en: Requester
ka: მთხოვნელი

note: Translators: A timestamp of when a task (eg, sending email) was submitted appears after this
en: Submitted
ka: გამოგზავნილი

note: Translators: The length of a task (eg, sending email) in seconds appears this
en: Duration (sec)
ka: ხანგრძლივობა (წამი)

note: Translators: The state (eg, "In progress") of a task (eg, sending email) appears after this.
en: State
ka: სახელმწიფო

note: Translators: a "Task" is a background process such as grading students or sending email
en: Task Status
ka: დავალების სტატუსი

note: Translators: a "Task" is a background process such as grading students or sending email
en: Task Progress
ka: დავალების პროგრესი

en: An error occurred retrieving your email. Please try again later, and contact technical support if the problem persists.
ka: თქვენი მეილის მოპოვებისას წარმოიშვა შეცდომა. გთხოვთ მოგვიანებით კიდევ სცადოთ და  თუ პრობლემა განმეორდა ტექნიკურ მხარდაჭერას დაუკავშირდეთ.

en: Sent By
ka: გამომგზავნელი

en: Sent To
ka: გაგზავნილი

en: Time Sent
ka: გაგზავნის დრო

en: Number Sent
ka: გაგზავნილი რაოდენობა

en: Copy Email To Editor
ka: რედაქტორისთვის ელფოსტის კოპირება

en: Subject:
ka: თემა:

en: Sent By:
ka: გამომგზავნელი:

en: Time Sent:
ka: გაგზავნის დრო:

en: Sent To:
ka: გაგზავნილი:

en: Message:
ka: შეტყობინება:

en: No tasks currently running.
ka: ამჟამად არცერთი დავალება არ მიმდინარეობს.

en: File Name
ka: ფაილის სახელი

en: Links are generated on demand and expire within 5 minutes due to the sensitive nature of student information.
ka: სტუდენტის ინფორმაციის მგრძნობიარე ბუნებიდან გამომდინარე, ბმულების გენერირება ხდება მოთხოვნით და ვადა 5 წუთში ეწურება.

en: Successfully reset the attempts for user {user}
ka: მომხმარებლის {user} მცდელობები წარმატებით ჩამოიყარა

en: Failed to reset attempts for user.
ka: მომხმარებლისთვის მცდელობათა  ჩამოყრა ვერ მოხერხდა.

en: Successfully deleted student state for user {user}
ka: მომხმარებლისთვის {user} სტუდენტის სტატუსი წარმატებით წაიშალა

en: Failed to delete student state for user.
ka: მომხმარებლისთვის სტუდენტის სტატუსის წაშლა ვერ განხორციელდა.

en: Successfully rescored problem for user {user}
ka: მომხმარებლისთვის {user} ამოცანის ხელახალი შეფასება წარმატებით განხორციელდა

en: Failed to rescore problem for user.
ka: მომხმარებლისთვის ამოცანის ხელახლა შეფასება ვერ განხორციელდა.

en: Successfully rescored problem to improve score for user {user}
ka: ამოცანის ხელახალი შეფასება მომხმარებლისთვის {user} ქულების გასაუმჯობესებლად წარმატებით განხორციელდა

en: Failed to rescore problem to improve score for user.
ka: მომხმარებლის ქულების გაუმჯობესების მიზნით ამოცანის ხელახალი შეფასება ვერ განხორციელდა.

en: Reset Your Password
ka: პაროლის გადაყენება

en: Saving your email preference
ka: თქვენი ელფოსტის პარამეტრების შენახვა

en: Enrolling you in the selected course
ka: მიმდინარეობს თქვენი არჩეულ კურსზე ჩარიცხვა

en: Adding the selected course to your cart
ka: თქვენი არჩეული კურსის კალათში დამატება

en: Loading your courses
ka: თქვენი კურსები იტვირთება

en: An error occurred.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა.

en: We couldn't sign you in.
ka: ვერ შევძელით თქვენი სისტმაში შეყვანა.

en: Check Your Email
ka: შეამოწმეთ ელფოსტა

en: An error has occurred. Try refreshing the page, or check your Internet connection.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. სცადეთ გვერდის განახლება ან შეამოწმეთ თქვენი ინტერნეტ კავშირი.

en: We couldn't create your account.
ka: თქვენი ანგარიშის შექმნა ვერ მოხერხდა.

en: You've successfully signed into %(currentProvider)s.
ka: თქვენ წარმატებით შეხვედით %(currentProvider)s.

en: We just need a little more information before you start learning with %(platformName)s.
ka: სანამ თქვენ %(platformName)s გამოყენებით სწავლას დაიწყებთ, ჩვენ თქვენს შესახებ ცოტა მეტი ინფორმაცია გვჭირდება.

en: Full Name
ka: სრული სახელი

en: Basic Account Information
ka: ანგარიშის ძირითადი ინფორმაცია

en: Password
ka: პაროლი

en: Time Zone
ka: დროის სარტყელი

en: Select the time zone for displaying course dates. If you do not specify a time zone, course dates, including assignment deadlines, will be displayed in your browser's local time zone.
ka: შეარჩიეთ სასაათო სარტყელი კურსის თარიღების საჩვენებლად. თუ სასაათო სარტყელს არ მიუთითებთ, კურსის თარიღები, მათ შორის დავალებათა საბოლოო ვადები, გამოჩნდება თქვენი ბრაუზერის ადგილობრივ სასაათო სარტყელში.

en: All Time Zones
ka: დროის ყველა სარტყელი

en: Additional Information
ka: დამატებითი ინფორმაცია

en: Education Completed
ka: დასრულებული განათლება

en: Gender
ka: სქესი

en: Year of Birth
ka: დაბადების წელი

en: Preferred Language
ka: უპირატესი ენა

en: Linked Accounts
ka: დაკავშირებული ანგარიშები

en: You can link your social media accounts to simplify signing in to {platform_name}.
ka: {platform_name}-ში შესვლის გასამარტივებლად, შეგიძლიათ დააკავშიროთ თქვენი სოციალური მედიის ანგარიშები.

en: ORDER NAME
ka: შეკვეთის სახელწოდება

en: ORDER PLACED
ka: შეკვეთა განთავსდა

en: TOTAL
ka: სულ

en: ORDER NUMBER
ka: შეკვეთის ნომერი

en: My Orders
ka: ჩემი შეკვეთები

en: This page contains information about orders that you have placed with {platform_name}.
ka: ეს გვერდი შეიცავს ინფორმაციას იმ შეკვეთების შესახებ, რომელიც განათავსეთ {platform_name}-ით.

en: We've sent a confirmation message to {new_email_address}. Click the link in the message to update your email address.
ka: ჩვენ გამოგიგზავნეთ დადასტურების შეტყობინება {new_email_address}-ზე. დააწკაპუნეთ მეილში მოცემულ ბმულზე თქვენი ელფოსტის მისამართის განსაახლებლად.

en: You must sign out and sign back in before your language changes take effect.
ka: თქვენ უნდა გამოხვიდეთ და ისევ შეხვიდეთ სისტემაში, სანამ თქვენს მიერ განხორციელებული  ენის ცვლილება ამოქმედდება.

en: Link your {accountName} account
ka: დააკავშირეთ თქვენი {accountName} ანგარიში

en: Unlink This Account
ka: გააუქმეთ ამ ანგარიშის დაკავშირება

en: You can use your {accountName} account to sign in to your {platformName} account.
ka: შეგიძლიათ თქვენი {accountName} ანგარიში გამოიყენოთ, თქვენს {platformName} ანგარიშზე შესასვლელად.

en: Unlink your {accountName} account
ka: მოშალეთ ბმული თქვენს {accountName} ანგარიშზე

en: Link Your Account
ka: დააკავშირეთ თქვენი ანგარიში

en: Link your {accountName} account to your {platformName} account and use {accountName} to sign in to {platformName}.
ka: დაუკავშირეთ თქვენი {accountName}-ის ანგარიში თქვენს {platformName}-ის ანგარიშს და გამოიყენეთ {accountName} {platformName}-ზე შესასვლელად.

en: Unlinking
ka: განცალკევება

en: Linking
ka: დაკავშირება

en: Successfully unlinked.
ka: წარმატებით განცალკევდა.

en: Image Upload Error
ka: სურათის ატვირთვის შეცდომა

en: Please verify that you have uploaded a valid image (PNG and JPEG).
ka: გთხოვთ შეამოწმეთ, რომ ატვირთულია შესაბამისი გამოსახულება (PNG და JPEG).

en: An error has occurred. Please try again later.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. გთხოვთ, მოგვიანებით სცადოთ.

en: Could not submit photos
ka: ფოტოსურათების გაგზავნა ვერ მოხერხდა

en: Professional Education Verified Certificate
ka: პროფესიული განათლების დამოწმებული სერტიფიკატი

en: Professional Education
ka: პროფესიული განათლება

en: Verified Certificate upgrade
ka: დამოწმებული სერტიფიკატის განახლება

en: Verified Certificate
ka: დამოწმებული სერტიფიკატი

en: Checkout
ka: ყიდვა

en: Checkout with PayPal
ka:  PayPal-ით გადახდა

note: Translators: 'processor' is the name of a third-party payment processing vendor (example: "PayPal")
en: Checkout with {processor}
ka: {processor}-ით გადახდა

en: All payment options are currently unavailable.
ka: ამჟამად გადახდის ყველა ვარიანტი მიუწვდომელია.

en: Try the transaction again in a few minutes.
ka: რამდენიმე წუთში ტრანზაქცია ხელახლა სცადეთ.

en: An error has occurred. Please try again.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. გთხოვთ, კიდევ სცადეთ.

en: Could not submit order
ka: შეკვეთის გაგზავნა ვერ მოხერხდა

en: Take a photo of your ID
ka: გადაიღეთ თქვენი პირადობის მოწმობის ფოტო

en: Review your info
ka: გადახედეთ თქვენს ინფორმაციას

en: An error has occurred. Please try reloading the page.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. გთხოვთ, სცადეთ გვერდის გადატვირთვა.

en: Video Capture Error
ka: ვიდეო გადაღების შეცდომა

en: Please verify that your webcam is connected and that you have allowed your browser to access it.
ka: გთხოვთ, დაადასტურეთ, რომ თქვენი ვებკამერა შეერთებულია და თქვენ შესაძლებლობა მიეცით თქვენს ბრაუზერს ჰქონდეს მასთან წვდომა.

en: No Webcam Detected
ka: ვებკამერა ვერ მოიძებნა

en: You don't seem to have a webcam connected.
ka: როგორც ჩანს ვებკამერა არ არის მიერთებული.

en: Double-check that your webcam is connected and working to continue.
ka: გასაგრეძელებლად გადაამოწმეთ, რომ თქვენი ვებკამერა მიერთებულია და მუშაობს.

en: Photo Captured successfully.
ka: ფოტო გადაღება წარმატებით განხორციელდა.

en: No Flash Detected
ka:  Flash-ის პოვნა ვერ მოხერხდა

en: You don't seem to have Flash installed. Get Flash to continue your verification.
ka: როგორც სჩანს Flash დაყენებული არ გაქვთ. დააყენეთ Flash თქვენი დადასტურების გასაგრძელებლად.

en: Editable
ka: შესაძლებელია რედაქტირება

en: Validation Error
ka: შემოწმების უზუსტობა

en: In Progress
ka: მიმდინარეობს დამუშავება

en: Placeholder
ka: ადგილის შემავსებელი

en: Your upload of '{file}' succeeded.
ka: ფაილი '{file}' წარმატებით აიტვირთა.

en: Your upload of '{file}' failed.
ka: ფაილის '{file}' ატვირთვა ვერ მოხერხდა.

en: Upload an image
ka: სურათის ატვირთვა

en: Change image
ka: სურათის შეცვლა

en: Image
ka: გამოსახულება

en: An error has occurred. Refresh the page, and then try again.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. განაახლეთ გვერდი და შემდეგ კიდევ სცადეთ.

en: The file must be at least {size} in size.
ka: ფაილი სულ ცოტა {size} ზომის უნდა იყოს.

en: The file must be smaller than {size} in size.
ka: ფაილი ზომით {size}-ზე ნაკლები უნდა იყოს.

en: Upload is in progress. To avoid errors, stay on this page until the process is complete.
ka: მიმდინარეობს ატვირთვა. შეცდომების ასარიდებლად, პროცესი დასრულებამდე დარჩით ამ გვერდზე.

en: Removal is in progress. To avoid errors, stay on this page until the process is complete.
ka: მიმდინარეობს გაუქმება. შეცდომების ასარიდებლად, პროცესის დასრულებამდე დარჩით ამ გვერდზე.

en: bytes
ka: ბაიტი

en: KB
ka: კბაიტი

en: MB
ka: მბაიტი

en: Course is not yet visible to students.
ka: კურსი ჯერ არ არის სტუდენტებისთვის ხილული.

en: You cannot view the course as a student or beta tester before the course release date.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ კურსისნახვა როგორც სტუდენტს ან ბეტა ტესტერს კურსის გამოშვების თარიღამდე.

en: Overall Score
ka: საერთო შეფასება

en: Expand All
ka: ყველას გახსნა

en: Collapse All
ka: ყველას აკეცვა

en: Profile Image
ka: პროფილის სურათი

en: Certificate name is required.
ka: სერტიფიკატის სახელი სავალდებულოა.

en: Signatory field(s) has invalid data.
ka: ხელმოწერის ველში(ებში) არასწორი მონაცემებია.

en: Edit this certificate?
ka: გსურთ სერტიფიკატის რედაქტირება?

en: This certificate has already been activated and is live. Are you sure you want to continue editing?
ka: სერტიფიკატი გააქტიურებული და მოქმედია. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ მისი რედაქტირება გსურთ?

en: Yes, allow edits to the active Certificate
ka: დიახ, აქტიურ სერტიფიკატზე დაშვებული მაქვს რედაქტირების უფლება.

note: Translators: This field pertains to the custom label for a certificate. Translators: this refers to a collection of certificates.
en: certificate
ka: სერტიფიკატი

en: Set up your certificate
ka: სერტიფიკატის მომზადება

note: Translators: This line refers to the initial state of the form when no data has been inserted
en: You have not created any certificates yet.
ka: ჯერჯერობით სერტიფიკატი არ შეგიქმნიათ.

en: This action cannot be undone.
ka: ეს მოქმედება გაუქმებას არ ექვემდებარება.

en: Upload signature image.
ka: ხელმოწერის გამოსახულების ატვირთვა.

en: Image must be in PNG format.
ka: სურათი უნდა იყოს PNG ფორმატში.

en: Group %s
ka: ჯგუფი %s

note: Translators: Dictionary used for creation ids that are used in default group names. For example: A, B, AA in Group A, Group B, ..., Group AA, etc.
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
ka: აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ

en: Already a course team member
ka: უკვე კურსის გუნდის წევრი

en: Are you sure you want to delete {email} from the course team for “{container}”?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ კურსის გუნდის „{container}“-იდან {email}-ის წაშლა ?

en: Staff
ka: პერსონალი

en: Admin
ka: ადმინისტრატორი

en: Already a library team member
ka: უკვე არის ბიბლიოთეკის გუნდის წევრი

en: Are you sure you want to delete {email} from the library “{container}”?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ ბიბლიოთეკის “{container}”-იდან წაშალოთ {email}?

en: Library User
ka: ბიბლიოთეკის მომხმარებელი

en: Hide Deprecated Settings
ka: მოძველებული პარამეტრების დამალვა

en: Show Deprecated Settings
ka: მოძველებული პარამეტრების გამოჩენა

en: View Live
ka: კურსის ნახვა

en: Internal Server Error.
ka: სერვერის შიდა შეცდომა.

note: Translators: This is the status of a video upload that is queued waiting for other uploads to complete
en: Queued
ka: მოლოდინშია

note: Translators: This is the status of a video upload that has completed successfully
en: Upload completed
ka: ატვირთვა დასრულებულია

note: Translators: This is the status of a video upload that has failed
en: Upload failed
ka: ატვირთვა ვერ მოხერხდა

en: Action required: Enter a valid date.
ka: შეიყვანეთ მოქმედი თარიღი.

en: Group name is required
ka: ჯგუფის სახელის მითითება სავალდებულოა

en: Group A
ka: ჯგუფი A

en: Group B
ka: ჯგუფი B

en: Group Configuration name is required.
ka: ჯგუფის კონფიგურაციის სახელი სავალდებულოა.

en: There must be at least one group.
ka: უნდა იყოს სულ მცირე ერთი ჯგუფი მაინც.

en: All groups must have a name.
ka: ყველა ჯგუფს უნდა ქონდეს სახელი.

en: All groups must have a unique name.
ka: ყველა ჯგუფს უნიკალური სახელი უნდა ქონდეს.

en: The course must have an assigned start date.
ka: გაწერილი უნდა იყოს კურსის დაწყების თარიღი.

en: The course end date must be later than the course start date.
ka: კურსის დასრულების თარიღი წინ არ უნდა უსწრებდეს კურსის დაწყების თარიღს.

en: The course start date must be later than the enrollment start date.
ka: კურსზე რეგისტრსაციის თარიღი წინ უნდა უსწრებდეს კურსის დაწყების თარიღს.

en: The enrollment start date cannot be after the enrollment end date.
ka: კურსზე რეგისტრაციის საბოლოო თარიღი წინ არ უნდა უსწრებდეს კურსზე რეგისტრაციის დაწყების თარიღს.

en: The enrollment end date cannot be after the course end date.
ka: კურსზე რეგისტრაციის დასრულების თარიღი ვერ იქნება კურსის დასრულების თარიღის შემდეგ.

en: Key should only contain letters, numbers, _, or -
ka: ღილაკი უნდა მოიცავდეს მხოლოდ ასოებს, რიცხვებს, _, ან -

en: Please enter an integer between %(min)s and %(max)s.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ მთელი რიცხვი %(min)s-დან %(max)s-მდე.

en: There's already another assignment type with this name.
ka: ამ სახელწოდებით სხვა ტიპის დავალება უკვე არსებობს.

en: Please enter an integer between 0 and 100.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ მთელი რიცხვი 0-დან 100-მდე.

en: Please enter an integer greater than 0.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ მთელი რიცხვი, რომელიც მეტია 0-ზე.

en: Please enter non-negative integer.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ დადებითი მთელი რიცხვი.

en: Cannot drop more <%= types %> assignments than are assigned.
ka: შეუძლებელია არსებულზე მეტი <%= types %> დავალების გაცხრილვა.

en: Grace period must be specified in HH:MM format.
ka: შეღავათის ხანგრძლივობა უნდა გაიწეროს HH:MM ფორმატში.

en: Not able to set passing grade to less than %(minimum_grade_cutoff)s%.
ka: ვერ დავაწესებთ %(minimum_grade_cutoff)s%-ზე ნაკლებ გამსვლელ ქულას.

en: or
ka: ან

en: Your file could not be uploaded
ka: თქვენი ფაილი ვერ აიტვირთა

en: Your video uploads are not complete.
ka: თქვენი ვიდეოს ატვირთვა არ არის დასრულებული.

en: : video upload complete.
ka: : ვიდეოს ატვირთვა დასრულდა.

en: Previous Uploads table has been updated.
ka: წინა ატვირთვების არსებული ცხრილი განახლდა.

en: Delete File Confirmation
ka: დასტური ფაილის წაშლაზე

en: Are you sure you wish to delete this item. It cannot be reversed!
    
    Also any content that links/refers to this item will no longer work (e.g. broken images and/or links)
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ ამ ერთეულის წაშლა? ეს მოქმედება აღდგენას არ დაექვემდებარება!
    
    ასევე, ნებისმიერი მასალა, რომელიც ეხება/დაკავშირებულია ამ ერთეულთან არ იმუშავებს (მაგ. გატეხილი გამოსახულებები ან/და ბმულები)

en: Your file has been deleted.
ka: თქვენი ფაილი წაშლილია.

en: Date Added
ka: დამატების თარიღი

en: Type
ka: ტიპი

en: File {filename} exceeds maximum size of {maxFileSizeInMBs} MB
ka: {filename} ფაილის ზომა აღემატება დაშვებულ {maxFileSizeInMBs} მბაიტს

en: Please follow the instructions here to upload a file elsewhere and link to it: {maxFileSizeRedirectUrl}
ka: ფაილის ატვირთვისა და მისი ბმულის ჩასმისთვის მიჰყევით ინსტრუქციებს: {maxFileSizeRedirectUrl}

en: Max file size exceeded
ka: ფაილის ზომა აღემატება მაქსიმუმს

en: Upload New File
ka: ახალი ფაილის ატვირთვა

en: Load Another File
ka: ახალი ფაილის ჩატვირთვა

en: Are you sure you want to delete this update?
ka: დარწმუნებული ხართ, რომ განახლების წაშლა გსურთ?

en: Create Re-run
ka: ხელახლა გაშვების შექმნა

en: Processing Re-run Request
ka: ხელახლა გაშვების მოთხოვნის დამუშავება

en: There has been an error while exporting.
ka: ექსპორტირებისას დაფიქსირდა შეცდომა.

en: Correct failed component
ka: არასწორი კომპონენტების გასწორება.

en: Return to Export
ka: ექსპორტირებაში დაბრუნება

en: Take me to the main library page
ka: გადამიყვანე ბიბლიოთეკის ძირითად გვერდზე

en: Take me to the main course page
ka: გადამიყვანე კურსის ძირითად გვერდზე

en: The raw error message is:
ka: შეცდომის დაუმუშავებელი შეტყობინება:

en: There has been an error with your export.
ka: ექსპორტირებისას დაფიქსირდა შეცდომა

note: Translators: 'count' is number of groups that the group configuration contains.
en: Contains {count} group | Contains {count} groups
ka[0]: შეიცავს {count} ჯგუფებს
ka[1]: შეიცავს {count} ჯგუფებს

en: Not in Use
ka: არ გამოიყენება

note: Translators: this refers to a collection of groups.
en: group configuration
ka: ჯგუფის კონფიგურაცია

en: Add your first group configuration
ka: დაამატეთ თქვენი პირველი ჯგუფის კონფიგურაცია

en: You have not created any group configurations yet.
ka: კონფიგურაცია ჯგუფისთვის ჯერ არ შეგიქმნიათ.

en: Upload instructor image.
ka: ატვირთეთ ინსტრუქტორის სურათი.

en: Files must be in JPEG or PNG format.
ka: ფაილი უნდა იყო JPEG ან PNG ფორმატის.

en: All Rights Reserved
ka: ყველა უფლება დაცულია

note: Translators: "item_display_name" is the name of the item to be deleted.
en: Delete this %(item_display_name)s?
ka: წავშალოთ ეს %(item_display_name)s?

note: Translators: "item_display_name" is the name of the item to be deleted.
en: Deleting this %(item_display_name)s is permanent and cannot be undone.
ka: %(item_display_name)s-ის წაშლა უკუქცევადია და აღდგენას არ დაექვემდებარება.

en: There was an error changing the user's role
ka: მომხმარებლის როლის ცვლილებისას დაფიქსირდა შეცდომა

en: Error adding user
ka: მომხმარებლის დამატებისას დაფიქსირდა შეცდომა

en: Error removing user
ka: მომხმარებლის წაშლისას დაფიქსირდა შეცდომა

en: A valid email address is required
ka: სავალდებულოა მოქმედი ელფოსტის მისამართი

en: You must enter a valid email address in order to add a new team member
ka: გუნდის ახალი წევრის დამატებითვის საჭიროა შეიყვანოთ მოქმედი ელფოსტის მისამართი

en: Return and add email address
ka: დაბრუნდით და დაამატეთ ელფოსტის მისამართი

en: Already a member
ka: უკვე წევრია

en: {email} is already on the {container} team. Recheck the email address if you want to add a new member.
ka: {email} უკვე არის {container} გუნდში. დაგაამოწმეთ ელფოსტის მისამართი, თუ გსურთ ახალი წევრის დამატება.

en: Return to team listing
ka: დაბრუნდით გუნდის სიაზე

en: Are you sure you want to restrict {email} access to “{container}”?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ {email}-ს “{container}”-ზე წვდომა შეუზღუდოთ?

en: {display_name} Settings
ka: {display_name} პარამეტრები

en: Publish {display_name}
ka: გამოაქვეყნე {display_name}

en: Publish all unpublished changes for this {item}?
ka: გსურთ {item}-ის გამოუქვეყნებელი ცვლილებების გამოქვეყნება?

en: Publish
ka: გამოქვეყნება

en: Basic
ka: საბაზისო

en: Unit
ka: ერთეული

en: Validation Error While Saving
ka: დადასტურების შეცდომა შენახვის დროს

en: Undo Changes
ka: ცვლილებების გაუქმება

en: Change Manually
ka: ხელით ჩასწორება

en: Groups
ka: ჯგუფები

en: Course Outline
ka: კურსის სტრუქტურა

en: Discard Changes
ka: ცვლილებების უგულვებელყოფა

en: Course Index
ka: კურსის ინდექსი

en: There were errors reindexing course.
ka: კურსის ხელახალი ინდექსაცისას დაფიქსირდა შეცდომა.

note: Translators: This refers to a content group that can be linked to a student cohort.
en: content group
ka: შინაარსობრივი ჯგუფი

en: Add your first content group
ka: დაამატეთ თქვენი პირველი შინაარსობრივი ჯგუფი

en: You have not created any content groups yet.
ka: შინაარსობირივი ჯგუფი ჯერ არ შეგიქმნიათ.

en: Are you sure you want to remove this video from the list?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გსურთ სიიდან ვიდეოს წაშლა?

en: Removing a video from this list does not affect course content. Any content that uses a previously uploaded video ID continues to display in the course.
ka: ვიდეოს სიიდან ამოღება არ იმოქმედებს კურსის არსზე. მასალა, სადაც გამოყენებულია ატვირთული ვიდეოს ID, კვლავ ჩანს კურსში.

en: Your changes will not take effect until you save your progress. Take care with key and value formatting, as validation is not implemented.
ka: თქვენს მიერ განხორციელებული ცვლილებები არ აისახება სანამ არ დაიმახსოვრებთ. ყურადღება მიაქციეთ გასაღებებისა და მნიშვნელობის ფორმატირებას, რადგან მათი საბოლოო გადამოწმება არ ხდება.

en: Your policy changes have been saved.
ka: თქვენ მიერ განხორციელებული პოლიტიკის ცვლილებები დამახსოვრებულია.

en: No validation is performed on policy keys or value pairs. If you are having difficulties, check your formatting.
ka: გასაღებებისა და მნიშვნელობების შემოწმება ამჟამად არ ხდება. თუ თქვენ სირთულეებს განიცდით, გადაამოწმეთ მნიშვნელობების ფორმატები.

en: For grading to work, you must change all {oldName} subsections to {newName}.
ka: სამუშაოს შეფასების მიზნით {oldName} ქვეგანყოფილებები უნდა შეცვალოთ {newName}-ით.

en: Course Credit Requirements
ka: კურსის კრედიტთან დაკავშირებული მოთხოვნები

en: The minimum grade for course credit is not set.
ka: კურსის კრედიტის მინიმალური ქულა დაწესებული არ არის.

en: Course pacing cannot be changed once a course has started.
ka: კურსის დაწყების შემდეგ მის მიმართულებაში ცვლილებები არ განხორციელდება.

en: {hours}:{minutes} (current UTC time)
ka: {hours}:{minutes} (ამჟამინდელი UTC დრო)

en: Upload your course image.
ka: ატვირთეთ თქვენი კურსის გამოსახულება.

en: Upload your banner image.
ka: ატვირთეთ თქვენი ბანერის გამოსახულება.

en: Upload your video thumbnail image.
ka: ატვირთეთ თქვენი ვიდეოს გამოსახულება.

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: You've made some changes
ka: თქვენ განახორციელეთ ცვლილებები

en: Your changes will not take effect until you save your progress.
ka: თქვენს მიერ განხორციელებული ცვლილებები არ აისახება სანამ არ დაიმახსოვრებთ

en: You've made some changes, but there are some errors
ka: თქვენს მიერ განხორციელებულ ცვლილებებში შეცდომა დაფიქსირდა

en: Please address the errors on this page first, and then save your progress.
ka: გთხოვთ, დამახსოვრებამდე გვერდზე არსებული შეცდომები გამოასწოროთ.

en: Save Changes
ka: ცვლილებების დამახსოვრება

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Updating Tags
ka: თეგების განახლება

en: Account Information
ka: ინფორმაცია ანგარიშის შესახებ

en: Order History
ka: შესყიდვების ისტორია

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: Unscheduled
ka: გაშვების თარიღი მითითებული არაა

en: Previous
ka: წინა

en: Action
ka: მოქმდება

en: Large
ka: დიდი

en: Zoom In
ka: გამოსახულების გადიდება

en: Zoom Out
ka: გამოსახულების შემცირება

en: Page number out of %(total_pages)s
ka: გვერდები სულ %(total_pages)s-დან

en: Enter the page number you'd like to quickly navigate to.
ka: ჩაწერეთ გვერდის ნომერი, რომელზეც სწრაფად გადასვლა გსურთ.

en: Sorted by
ka: დახარისხებულია

en: Clear search
ka: საძიებო ველის გაწმენდა

en: Search
ka: ძიება

en: Submit
ka: გაგზავნა

en: Discussion Home
ka: დისკუსიის მთავარი გვერდი

en: How to use %(platform_name)s discussions
ka: როგორ გამოვიყენოთ %(platform_name)s დისკუსიები

en: Find discussions
ka: დისკუსიების პოვნა

en: Use the All Topics menu to find specific topics.
ka: კონკრეტული თემის მოსაძიებლად, გამოიყენეთ მენიუ „ყველა თემა“.

en: Search all posts
ka: ძიება ყველა პუბლიკაციაში

en: Filter and sort topics
ka: საკითხების გაფილტვრა და დახარისხება

en: Engage with posts
ka: ჩაერთეთ განხილვებში

en: Vote for good posts and responses
ka: ხმა მიეცით საინტერესო პოსტებსა და გამოხმაურებებს

en: Report abuse, topics, and responses
ka: განაცხადეთ ბშეურაცხყოფის, თემებისა და გამოხმაურებების შესახებ

en: Follow or unfollow posts
ka: მიჰყევით ან გააუქმეთ პოსტების მიმდევრობა

en: Receive updates
ka: განახლებების მიღება

en: Toggle Notifications Setting
ka: შეტყობინებების პარამეტრების შეცვლა

en: Check this box to receive an email digest once a day notifying you about new, unread activity from posts you are following.
ka: მონიშნეთ ეს ველი, რომ დღეში ერთხელ მიიღოთ ელფოსტის მიმოხილვა, რომლითაც თქვენ მიერ მიდევნებულ თემებში ახალ კომენტარებსა და წაუკითხავ შეტყობინებებს გაეცნობით.

en: username or email
ka: მომხმარებლის სახელი ან ელფოსტა

en: course id
ka: კურსის საიდენტიფიკაციო ნომერი

en: No results
ka: შედეგები არ არის

en: Course Key
ka: კურსის გასაღები

en: Status
ka: სტატუსი

en: Download URL
ka: გადმოტვირთვის URL

en: Grade
ka: შეფასება

en: Last Updated
ka: ბოლოს განახლებული

en: Download the user's certificate
ka: გადმოტვირთეთ მომხმარებლის სერტიფიკატი

en: Not available
ka: არ არის ხელმისაწვდომი

en: Regenerate
ka: ხელახლა შექმნა

en: Regenerate the user's certificate
ka: მომხმარებლის სერტიფიკატის ხელახალი შექმნა

en: Generate
ka: შექმნა

en: Generate the user's certificate
ka: სერტიფიკატის შექმნა

en: Current enrollment mode:
ka: რეგისტრაციის მიმდინარე რეჟიმი:

en: New enrollment mode:
ka: რეგისტრაციის ახალი რეჟიმი:

en: Reason for change:
ka: ცვლილების მიზეზი:

en: Choose One
ka: აირჩიეთ ერთი

en: Explain if other.
ka: განმარტეთ, თუ სხვა მიზეზია.

en: Submit enrollment change
ka: გაგზავნეთ რეგისტრაციის ცვლილება

en: Username or email address
ka: მომხმარებლის სახელი ან მისამართი

en: Course ID
ka: კურსის საიდენტიფიკაციო ნომერი

en: Course Start
ka: კურსის დაწყება

en: Course End
ka: კურსის დასასრული

en: Upgrade Deadline
ka: განახლების ბოლო ვადა

en: Verification Deadline
ka: დამოწმების ვადა

en: Enrollment Date
ka: ჩარიცხვის თარიღი

en: Enrollment Mode
ka: ჩარიცხვის რეჟიმი

en: Verified mode price
ka: დამოწმებული სერტიფიკატის ფასი

en: Reason
ka: მიზეზი

en: Last modified by
ka: ბოლოს შეცვალა

en: N/A
ka: არ არის მონაცემები

en: Change Enrollment
ka: რეგისტრაციის ცვლილება

en: Your team could not be created.
ka: თქვენი გუნდის შექმნა ვერ მოხერხდა.

en: Your team could not be updated.
ka: თქვენი გუნდის განახლება ვერ მოხერხდა.

en: Enter information to describe your team. You cannot change these details after you create the team.
ka: მიუთითეთ ინფორმაცია, რომელიც თქვენს გუნდს აღწერს. გუნდის შექმნის შემდეგ ამ ინფორმაციას ვეღარ შეცვლით.

en: Optional Characteristics
ka: დამატებითი მახასიათებლები

en: Help other learners decide whether to join your team by specifying some characteristics for your team. Choose carefully, because fewer people might be interested in joining your team if it seems too restrictive.
ka: გაუღვივეთ თანაკურსელებს თქვენს გუნდში გაერთიანების სურვლი და მიუთითეთ გუნდის დამატებითი მახასიათებლები. იყავით ფრთხილად, რადგან ზედმეტმა შეზღუდვებმა, შეიძლება თქვენს გუნდში გაწევრიანების მსურველთა რიცხვი შეამციროს.

en: Create team.
ka: ჯგუფის შექმნა.

en: Update team.
ka: ჯგუფის განახლება.

en: Cancel team creating.
ka: გუნდის შექმნის გაუქმება.

en: Cancel team updating.
ka: გუნდის განახლების გაუქმება.

en: Instructor tools
ka: ინსტრუქტორის ინსტრუმენტები

en: Delete Team
ka: გუნდის წაშლა

en: Edit Membership
ka: წევრობის რედაქტირება

en: Are you having trouble finding a team to join?
ka: განიცდით პრობლემებს ისეთი გუნდის პოვნაში, რომელში გაწევრიანებასაც ისურვებდით?

en: Join Team
ka: გუნდში გაწევრიანება

en: Team Details
ka: გუნდის დეტალები

en: You are a member of this team.
ka: თქვენ ხართ ამ გუნდის წევრი.

en: Team member profiles
ka: გუნდების წევრების პროფილები

en: Team capacity
ka: გუნდის წევრების რაოდენობა

en: Leave Team
ka: გუნდის დატოვება

en: Donate
ka: შემოწირულობა

en: There was an error retrieving preview results for this catalog. Please check that your query is correct and try again.
ka: კატალოგის წინასწარი შედეგების ამოღებისას დაფიქსირდა შეცდომა. გთხოვთ, გადაამოწმოთ თქვენი მოთხვნის მართებულობა და კიდევ სცადოთ.

en: This catalog's courses:
ka: ამ კატალოგის კურსები:

en: Start Date
ka: დაწყების თარიღი

en: Due Date
ka: საბოლოო ვადა

en: remove all
ka: ყველას ამოღება

en: toggle chapter %(displayName)s
ka: თავის გადართვა %(displayName)s

en: Section
ka: განყოფილება

en: Remove chapter %(chapterDisplayName)s
ka: თავის წაშლა %(chapterDisplayName)s

en: remove
ka: ამოღება

en: toggle subsection %(displayName)s
ka: ქვეგანყოფილების გადართვა %(displayName)s

en: Subsection
ka: ქვეგანყოფილება

en: Remove subsection %(subsectionDisplayName)s
ka: ამოიღეთ ქვეგანყოფილება %(subsectionDisplayName)s

en: Remove unit %(unitName)s
ka: წაშალეთ  მოდული %(unitName)s

en: Mark Exam As Completed
ka: ყველა გამოცდის დასრულებულად მონიშვნა

en: End My Exam
ka: ჩემი გამოცდის დასრულება

en: To receive credit for problems, you must select "Submit" for each problem before you select "End My Exam".
ka: ამოცანებში კრდიტების მისაღებად, უნდა აირჩიოთ „გაგზავნა“ ყოველი საკითხისთვის, ვიდრე „ჩემი გამოცდის დასრულებას“ აირჩევთ.

en: LEARN MORE
ka: შეიტყვეთ მეტი

en: Starts: %(start_date)s
ka: დაწყება: %(start_date)s

en: Starts
ka: იწყება

en: Clear All
ka: ყველას გასუფთავება

en: Highlighted text
ka: მონიშნული ტექსტი

en: Note
ka: შენიშვნა

en: You commented...
ka: თქვენ გააკეთეთ კომენტარი

en: Noted in:
ka: ჩანიშნული:

en: Last Edited:
ka: ბოლოს რედაქტირებული:

en: Tags:
ka: თეგები:

en: Clear search results
ka: ძიების შედეგების გასუფთავება

en: Click to edit
ka: დააწკაპუნეთ რედაქტირებისთვის

en: Order Details
ka: შეკვეთის დეტალები

en: Financial Assistance Application
ka: განცხადება ფინანსური მხარდაჭერის შესახებ

en: About You
ka: თქვენ შესახებ

en: Email address
ka: ელფოსტის მისამართი

en: Legal name
ka: ნამდვილი სახელი

en: Country of residence
ka: ქვეყანა რომელშიც ცხოვრობთ

en: Back to {platform} FAQs
ka: უკან, {platform}-ის ხშირად დასმულ კითხვებთან

en: Submit Application
ka: აპლიკაციის გაგზავნა

en: Thank you for submitting your financial assistance application for {course_name}! You can expect a response in 2-4 business days.
ka: გმადლობთ, რომ გაგზავნეთ ფინანსური დახმარების აპლიკაცია {course_name} კურსისთვის! პასუხს 2-4 სამუშაო დღის განმავლობაში მიიღებთ.

en: Go to Dashboard
ka: სამუშაო დაფაზე დაბრუნება

en: Bulk Exceptions
ka: მთელი რიგი გამონაკლისები

en: Upload a comma separated values (.csv) file that contains the usernames or email addresses of learners who have been given exceptions. Include the username or email address in the first comma separated field. You can include an optional note describing the reason for the exception in the second comma separated field.
ka: ატვირთეთ (.csv) მძიმით გამოყოფილი მნიშვნელობების ფაილი, რომლებიც შეიცავს იმ მსმენელების მომხმარებლის სახელს, ან ელფოსტის მისამართს, რომლებიც გამონაკლიებში მოხვდნენ. მომხარებლის სახელი და ელფოსტის მისამართი შეიტანეთ პირველ მძიმით გამოყოფილ ველში. მძიმით გამოყოფილ მეორე ველში შეგიძლიათ შეიტანოთ ნებაყოფლობითი შენიშვნაც, რომელიც გამონაკლისებში მოხვედრის მიზეზს აღწერს.

en: Upload a CSV file
ka: CSV ფაილის ატვირთვა

en: Add to Exception List
ka: გამონაკლისების სიაში დამატება

en: To invalidate a certificate for a particular learner, add the username or email address below.
ka: კონკრეტული მოსწავლის სერტიფიკატის გაუქმებისათვის დაამატეთ მომხმარებლის სახელი და ელფოსტის მისამართი ქვემოთ.

en: Add notes about this learner
ka: დაამატეთ შენიშვნები ამ მოსწავლის შესახებ

en: Invalidate Certificate
ka: გააუქმეთ სერტიფიკატი

en: Student
ka: სტუდენტი

en: Invalidated By
ka: გაუქმებულია

en: Invalidated
ka: გაუქმებულია

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Remove from Invalidation Table
ka: ამოშალეთ გაუქმებულების ცხრილიდან

en: Individual Exceptions
ka: ცალკეული გამონაკლისები

en: Enter the username or email address of each learner that you want to add as an exception.
ka: ჩაწერეთ თითოეული მსმენელის მომხმარებლის სახელი, ან ელფოსტის მისამართი, რომელთა დამატებაც გამონაკლისებში გსურთ.

en: Student email or username
ka: სტუდენტის ელფოსტა, ან მომხმარებლის სახელი

en: Free text notes
ka: თავისუფალი ტექსტური შენიშვნები

en: Generate Exception Certificates
ka: დააგენერირეთ გამონაკლისი შემთხვევების სერტიფიკატი

en: All users on the Exception list who do not yet have a certificate
ka: გამონაკლისების სიაში შეყვანილი ყველა მომხმარებელი, რომელთაც ჯერ არ აქვთ სერტიფიკატი

en: All users on the Exception list
ka: გამონაკლისების სიაში შეყვანილი მომხმარებლები

en: User Email
ka: მომხმარებლის ელფოსტა

en: Exception Granted
ka: გამონაკლისი დამატებულია

en: Certificate Generated
ka: სერტიფიკატის გენერაცია

en: Remove from List
ka: სიიდან წაშლა

en: (Required Field)
ka: (სავალდებულო ველი)

en: e.g. johndoe@example.com, JaneDoe, joeydoe@example.com
ka: მაგ.: johndoe@example.com, JaneDoe, joeydoe@example.com

en: You will not receive notification for emails that bounce, so double-check your spelling.
ka: თქვენ არ მიიღებთ შეტყობინებას გამოტოვებული ელფოსტის შეტყობინებების გამო, ამიტომ გადაამოწმეთ მისამართი.

en: Add a New Cohort
ka:  ახალი ჯგგუფის დამატება

en: Enter the name of the cohort
ka: ჩაწერეთ ჯგუფის სახელი

en: Cohort Name
ka: ჯგუფის სახელი

en: Cohort Assignment Method
ka: ჯგუფში ჩარიცხვის მეთოდი

en: Automatic
ka: ავტომატური

en: Manual
ka: ხელით

en: There must be one cohort to which students can automatically be assigned.
ka: უნდა არსებობდეს ერთი ჯგუფი მაინც, რომელსაც სტუდენტი ავტომატურად მიეკუთვნება.

en: Associated Content Group
ka: თემატურად დაკავშირებული ჯგუფი

en: No Content Group
ka: არათემატური ჯგუფი

en: Select a Content Group
ka: თემატური ჯგუფის შერჩევა

en: Choose a content group to associate
ka: დასაკავშირებლად, აირჩიეთ აირჩიეთ შინაარობრივიად დაყოფილი ჯგუფი

en: Not selected
ka: არ არის შერჩეული

en: Deleted Content Group
ka: წაშლლი თემატური ჯგუფი

en: {screen_reader_start}Warning:{screen_reader_end} The previously selected content group was deleted. Select another content group.
ka: {screen_reader_start}გაფრთხილება:{screen_reader_end} ადრე შერჩეული თემატურად დაყოფილი ჯგუფი წაიშალა. შეარჩიეთ სხვა თემატური ჯგუფი.

en: {screen_reader_start}Warning:{screen_reader_end} No content groups exist.
ka: {screen_reader_start}გაფრთხილება:{screen_reader_end} თემატური ჯგუფი არ არსებობს.

en: Only the parent course staff of a CCX can create content groups.
ka: თემატურად დაყოფილი ჯგუფის შექმნა მხოლოდ CCX-ის მშობელი კურსის პერსონალს შეუძლია.

en: Create a content group
ka: ჯგუფის შექმნა სასწავლი მასალის მიხედვით

en: (contains %(student_count)s student) | (contains %(student_count)s students)
ka[0]: (შეიცავს %(student_count)s სტუდენტს)
ka[1]: (შეიცავს %(student_count)s სტუდენტს)

en: Learners are added to this cohort only when you provide their email addresses or usernames on this page.
ka: ამ ჯგუფში მსმენელთა დამატება ხდება, მხოლოდ თქვენ მიერ ამ გვერდზე მათი მომხმარებლის სახელის, ან ელფოსტის დამატების შემდეგ.

en: What does this mean?
ka:  რას ნიშნავს ეს?

en: Learners are added to this cohort automatically.
ka: მსმენელების ამ ჯგუფში დამატება ავტომატურად ხდება.

en: Select a cohort
ka: ჯგუფის არჩევა

en: Enable Cohorts
ka: ჯგუფების ჩართვა

en: Select a cohort to manage
ka: აირჩიეთ სამართავი ჯგუფი

en: View Cohort
ka: ჯგუფის ნახვა

en: Course-Wide Discussion Topics
ka: კურსის ფარგლებში ფართო დისკუსიის თემები

en: Content-Specific Discussion Topics
ka: კონკრეტულ შინაარსზე დამოკიდებული დისკუსიის თემები

en: No content-specific discussion topics exist.
ka: კონკრეტულ შინაარსზე მიბმული განხილვის თემები არ არის.

en: Used
ka: გამოყენებული

en: Valid
ka: მოქმედი

en: View Archived Course
ka: დაარქივებული კურსის ნახვა

en: View Course
ka: კურსის ნახვა

en: Enroll Now
ka: დარეგისტრირდით ახლა

en: Coming Soon
ka: მალე

en: Enrollment Opens on
ka: ჩარიცხვა დაიწყება

en: Not Currently Available
ka: ამჟამად არ არის ხელმისაწვდომი

en: You are not enrolled in any programs yet.
ka: თქვენ ჯერ არ ხართ ჩარიცხული არც ერთ პროგრამაზე.

en: Explore Programs
ka: გადახედეთ პროგრამებს

en: Browse recently launched courses and see what\'s new in your favorite subjects
ka: დაათვალიერეთ ახლახანს დაწყებული კურსები და ნახეთ რა სიახლეებია თქვენთვის საინტერესო საგნებში

en: Explore New Programs
ka: გადახედეთ ახალ პროგრამებს

en: %(programName)s Home Page.
ka: %(programName)s საწყისი გვერდი.

en: {organization}\'s logo
ka: {organization} ლოგო

en: New Address
ka: ახალი მისამართი

en: Change My Email Address
ka: შეცვალე ჩემი ელფოსტის მისამართი

en: Reset Password
ka: პაროლის ხელახალი დაყენება

en: An error occurred. Please reload the page.
ka: დაფიქსირდა შეცდომა. გთხოვთ გადატვირთოთ გვერდი.

en: Sign in
ka: შესვლა

en: Would you like to sign in using your %(providerName)s credentials?
ka: გსურთ სისტემაში შესვლა თქვენი %(providerName)s-ის მონაცემების გამოყენებით?

en: Sign in using %(providerName)s
ka: სისტემაში შესვლა %(providerName)s-ის გამოყენებით

en: Show me other ways to sign in or register
ka: მაჩვენე სისტემაში შესვლის, ან დარეგისტრირების სხვა საშუალებები

en: Sign in with Institution/Campus Credentials
ka: სისტემაში შესვლა ინსიტიტუტის/კამპუსის მონაცემებით

en: Choose your institution from the list below:
ka: აირიჩიეთ თქვენთვის სასურველი ინსტიტუტი ქვემოთ მითითებული სიიდან:

en: Back to sign in
ka: სისტემაში შესვლასთან დაბრუნება

en: Register with Institution/Campus Credentials
ka: დარეგისტრირდით ინსტიტუტის/კამპუსის მონაცემებით

en: Sign in here using your email address and password, or use one of the providers listed below.
ka: შედით თქვენი ელფოსტისა და პაროლის, ან ქვემოთ ჩამოთვლილი პროვაიდერების გამოყენებით.

en: Sign in here using your email address and password.
ka: შედით სისტემაში თქვენი ელფოსტის მისამართისა და პაროლის გამოყენებით.

en: If you do not yet have an account, use the button below to register.
ka: თუ თქვენ ანგარიში არ გაქვთ, რეგისტრაციისთვის გამოიყენეთ ქვემოთ მოცემული ღილაკი.

en: or sign in with
ka: ან სისტემაში შედით

en: Sign in with %(providerName)s
ka: სისტემაში შესვლა %(providerName)s გამოყენებით

en: Password assistance
ka: პაროლის დახმარება

en: Create an account using
ka: შექმენით ანგარიში, შემდეგი მონაცემების გამოყენებით:

en: Create account using %(providerName)s.
ka: ანგარიშის შექმნა %(providerName)s-ის გამოყენებით.

en: Use my institution/campus credentials
ka: გამოიყენეთ ჩემი ინსტიტუტის/კამპუსის მოანაცემები

en: or create a new one here
ka: ან შექმენით ახალი ანგარიში აქ

en: Congratulations! You are now verified on %(platformName)s!
ka: გილოცავთ! ახლა თქვენი მონაცემები %(platformName)s-ზე დადასტურებულია!

en: You are now enrolled as a verified student for:
ka: თქვენ ჩარიცხული ხართ, როგორც დადასტურებული სტუდენტი შემდეგ კურსებზე:

en: A list of courses you have just enrolled in as a verified student
ka: კურსების ჩამონათვალი, რომელზეც ახლახანს ჩაირიცხეთ, როგორც დადასტურებული სტუდენტი

en: Explore your course!
ka: გადახედეთ თქვენს კურსს!

en: Go to your Dashboard
ka: დაუბრუნდით მართვის დაფას

en: Verified Status
ka: დადასტურებული სტატუსი

en: Thank you for submitting your photos. We will review them shortly. You can now sign up for any %(platformName)s course that offers verified certificates. Verification is good for one year. After one year, you must submit photos for verification again.
ka: მადლობა თქვენი ფოტოების წარდგენისათვის. ჩვენ მათ სწრაფად განვიხილავთ. ახლა კი თქვენ შეგიძლიათ დარეგისტრირდეთ %(platformName)s-ის ნებისმიერ კურსზე, რომელიც დადასტურებულ სერტიფიკატებს გთავაზობთ. დადასტურება აქტიურია ერთი წლის განმავლობაში, რის შემდეგაც, პიროვნების ხელახალი დადასტურებისთვის თქვენ კვლავ უნდა წარადგინოთ ფოტოები.

en: Error:
ka: შეცდომა:

en: What You Need for Verification
ka: რა არის საჭირო დადასტურებისთვის

en: Photo Identification
ka: ფოტოს იდენტიფიცირება

en: Take Your Photo
ka: გადაიღეთ ფოტო

en: To take a successful photo, make sure that:
ka: ხარისხიანი ფოტოს გადასაღებად დარწმუნდით, რომ:

en: Your face is well-lit.
ka: თქვენი სახე კარგად არის განათებული.

en: Your entire face fits inside the frame.
ka: თქვენი სახე ჩარჩოში სრულად ჩანს.

en: Frequently Asked Questions
ka: ხშირად დასმული კითხვები

en: Why does %(platformName)s need my photo?
ka: რისთვის სჭირდება %(platformName)s-ს ჩემი ფოტო?

en: What does %(platformName)s do with this photo?
ka: რას უკეთებს %(platformName)s ამ ფოტოებს?

en: Next: %(nextStepTitle)s
ka: შემდეგ: %(nextStepTitle)s

en: Take a Photo of Your ID
ka: გადაუღეთ ფოტო თქვენს პირადობის მოწმობას

en: Tips on taking a successful photo
ka: რჩევები, როგორ გადავიღოთ კარგი ფოტო

en: Ensure that you can see your photo and read your name
ka: დარწმუნდით, რომ თქვენი ფოტოსურათი გარკვევით ჩანს და სახელი იკითხება

en: Make sure your ID is well-lit
ka: დარწმუნდით, რომ თქვენი პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა კარგად არის განათებული

en: Preview of uploaded image
ka: გადახედეთ ატვირთულ გამოსახულებას

en: Upload an image or capture one with your web or phone camera.
ka: ატვირთეთ სურათი ან გადაიღეთ თქვენი ვებკამერით, ან ტელეფონის კამერით.

en: Use your webcam to take a photo of your face. We will match this photo with the photo on your ID.
ka: ფოტო პორტრეტის გადასაღებად გამოიყენეთ თქვენი ვებკამერა. ჩვენ ამ ფოტოს თქვენ პირადობის მოწმობაზე არსებულ ფოტოს შევადარებთ.

en: Make sure your face is well-lit
ka: დარწმუნდით, რომ თქვენი სახე არის კარგად განათებული

en: Be sure your entire face is inside the frame
ka: დარწმუნდით, რომ სახე მთლიანად არის ჩარჩოში მოქცეული

en: Can we match the photo you took with the one on your ID?
ka: შეიძლება შევადაროთ თქვენი გადაღებული ფოტო თქვენ პირადობის მოწმობაზე არსებულ ფოტოს?

en: As part of the verification process, you take a photo of both your face and a government-issued photo ID. Our authorization service confirms your identity by comparing the photo you take with the photo on your ID.
ka: როგორც პიროვნების დადასტურების პროცესის ნაწილი, თქვენ იღებთ როგორც საკუთარ პორტრეტს, ასევე სახელმწიფო უწყებების გაცემულ ფოტოსურათიან დოკუმენტს. ჩვენი ავტორიზაციის სერვისი პიროვნების დადასტურებას გადაღებული ფოტოსა და პირადობის დამადასტურებელი მოწმობის ფოტოს შედარებით ახდენს.

en: We use the highest levels of security available to encrypt your photo and send it to our authorization service for review. Your photo and information are not saved or visible anywhere on %(platformName)s after the verification process is complete.
ka: ჩვენ ვიყენებთ უსაფრთხოების უმაღლეს დონეს, რომელიც დაშიფრავს თქვენს ფოტოს და ჩვენ ავტორიზაციის სერვისში განსახილველად გადაგზავნის. თქვენი ფოტო და ინფორმაცია არ შეინახება და დადასტურების პროცედურის დასრულების შემდეგ %(platformName)s-ზე არსად გამოჩნდება.

en: Thanks for returning to verify your ID in: {courseName}
ka: გმადლობთ, რომ დაუბრუნდით {courseName}-ში თქვენი პიროვნების დადასტურების პროცესს

en: You need to activate your account before you can enroll in courses. Check your inbox for an activation email. After you complete activation you can return and refresh this page.
ka: კურსებზე ჩარიცხვამდე, გაააქტიურეთ თქვენი ანგარიში. შეამოწმეთ ელფოსტა აქტივაციის შეტყობინებაზე. მას შემდეგ, რაც ანგარიშს გაააქტიურებთ, შეგიძლიათ დაუბრუნდეთ და გადატვირთოთ ეს გვერდი.

en: Activate Your Account
ka: გაააქტიურეთ თქვენი ანგარიში

en: Photo ID
ka: ფოტო  ID

en: A driver's license, passport, or other government-issued ID with your name and photo
ka: მართვის მოწმობა, პასპორტი, ან სახელმწიფოს გაცემული პირადობის დამადასტურებელი საბუთი თქვენი სახელითა და ფოტოსურათით

en: Webcam
ka: ვერბკამერა

en: You are enrolling in: {courseName}
ka: თქვენ აპირებთ ჩარიცხვას კურსზე: {courseName}

en: You are upgrading your enrollment for: {courseName}
ka: თქვენ აპირებთ შეცვალოთ თქვენი ჩარიცხვის პირობები კურსზე: {courseName}

en: You can now enter your payment information and complete your enrollment.
ka: ჩარიცხვის დასასრულებლად, შეგიძლიათ ჩაწეროთ თქვენი გადახდის ინფორმაცია.

en: You can pay now even if you don't have the following items available, but you will need to have these by {date} to qualify to earn a Verified Certificate.
ka: თქვენ ახლავე შეგიძლიათ ანგარიშსწორება იმის მიუხედავად, რომ შეიძლება შემდეგი ერთეულები არ გქონდეთ, მაგრამ ისინი აუცილებლად დაგჭირდებათ {date} თარიღისთვის, რომ შეძლოთ დადასტურებული სერტიფიკატის აღება.

en: An email has been sent to {userEmail} with a link for you to activate your account.
ka: თქვენი ანგარიშის აქტივაციის ბმული გაიგზავნა ელფოსტის მისამართზე:  {userEmail}.

en: Why activate?
ka: რატომ უნდა გავააქტიუროთ?

en: We ask you to activate your account to ensure it is really you creating the account and to prevent fraud.
ka: გთხოვთ, გაააქტიუროთ თქვენი ანგარიში, რომ დავრწმუნდეთ, რომ ის ნამდვილად თქვენ შექმენით და თავიდან ავიცილოთ თაღლითბის ფაქტი.

en: You can pay now even if you don't have the following items available, but you will need to have these to qualify to earn a Verified Certificate.
ka: თქვენ ახლავე შეგიძლიათ ანგარიშსწორება იმის მიუხედავად, რომ შეიძლება შემდეგი ერთეულები არ გქონდეთ, მაგრამ ისინი აუცილებლად დაგჭირდებათ რომ შეძლოთ დადასტურებული სერტიფიკატის აღება.

en: Government-Issued Photo ID
ka: მთავრობის მიერ გაცემული პირადობის მოწმობის ფოტო

en: ID-Verification is not required for this Professional Education course.
ka: პროფესიული განათლების ამ კურსისთვის პირადობის დადასტურება საჭირო არ არის.

en: All professional education courses are fee-based, and require payment to complete the enrollment process.
ka: პროფესიული განათლების ყველა კურსი ფასიანია და ჩარიცხვის პროცესის დასასრულებლად, აუცილებელია თანხის გადახდა.

en: You have already verified your ID!
ka: თქვენ უკვე მოახდინეთ თქვენი პირადბის მოწმობის დადასტურება!

en: Your verification status is good until {verificationGoodUntil}.
ka: თქვენი პირადობის დადასტურების სტატუსი მოქმედია {verificationGoodUntil}-მდე.

en: price
ka: ფასი

en: Account Not Activated
ka: ანგარიში არ არის გააქტიურებული

en: Upgrade to a Verified Certificate for {courseName}
ka: {courseName}-ზე ჩარიცხვის სტატუსის ამაღლება დამოწმებულ სერტიფიკატამდე

en: Before you upgrade to a certificate track, you must activate your account.
ka: სერტიფიკატის დამოწმებამდე გასაახლებლად, თქვენ უნდა გაააქტიუროთ თქვენი ანგარიში.

en: Check your email for an activation message.
ka: აქტივაციის შეტყობინების სანახავად გადაამოწმეთ თქვენი ელფოსტა.

en: Total
ka: სულ

en: Professional Certificate for {courseName}
ka: „{courseName}“ კურსის პროფესიული სერთიფიკატი

en: Verified Certificate for {courseName}
ka: „{courseName}“ კურსის დამოწმებული სერთიფიკატი

en: To receive a certificate, you must also verify your identity before {date}.
ka: სერტიფიკატის მისაღებად, თქვენ ასევე უნდა დაადასტუროთ თქვენი ვინაობა {date}-მდე.

en: To receive a certificate, you must also verify your identity.
ka: სერტიფიკატის მისაღებად, უნდა დაადასტუროთ თქვენი ვინაობა.

en: To verify your identity, you need a webcam and a government-issued photo ID.
ka: თქვენი ვინაობის დასადასტურებლად, დაგჭირდებათ ვებკამერა და მთავრობის მიერ გაცემული ფოტოიანი პირადობის დამადასტურებელი მოწმობა.

en: Your ID must be a government-issued photo ID that clearly shows your face.
ka: პირადობის დასადასტურებლად საჭიროა მთავრობის გაცემული ფოტოიანი საბუთი, რომელზეც კარგად ჩანს თქვენი სახე.

en: You will use your webcam to take a picture of your face and of your government-issued photo ID.
ka: ფოტოიანი პირადობის მოწმობისა და საკუთარი ფოტო პორტრეტის გადასაღებად, თქვენ უნდა გამოიყენოთ ვებკამერა.

en: Identity Verification In Progress
ka: მიმდინარეობს ვინაობის გადამოწმება

en: Return to Your Dashboard
ka: დაუბრუნდით თქვენს მართვის დაფას

en: Review Your Photos
ka: გადახედეთ თქვენს ფოტოებს

en: Make sure we can verify your identity with the photos and information you have provided.
ka: დარწმუნდით, რომ შესაძლებელია თქვენი ვინაობის გადამოწმება ფოტოებითა და იმ ინფორმაციით, რომელიც თქვენ მოგვაწოდეთ.

en: Photo of %(fullName)s
ka:  %(fullName)s: ფოტოები

en: Photo of %(fullName)s's ID
ka: %(fullName)s: პირადობის მოწმობა

en: Photo requirements:
ka: ფოტოს მოხოვნები:

en: Does the photo of you show your whole face?
ka: ჩანს თუ არა ფოტოზე თქვენი სახე სრულად?

en: Is your name on your ID readable?
ka: იკითხება თუ არა თქვენს ID-ზე არსებული სახელი ?

en: Does the name on your ID match your account name: %(fullName)s?
ka: ემთხვევა თუ არა თქვენს პირადობის მოწმობაზე არსებული სახელი თქვენს ანგარიშში მითითებულ სახელს: %(fullName)s?

en: Edit Your Name
ka: თქვენი სახელის რედაქტირება

en: Make sure that the full name on your account matches the name on your ID.
ka: დარწმუნდით, რომ თქვენს ანგარიშში მითითებული სრული სახელი და გვარი ემთხვევა პირადობის მოწმობაზე არსებულ მონაცემებს.

en: Photos don't meet the requirements?
ka: ფოტოები მოთხოვნებს ვერ აკმაყოფილებენ?

en: Retake Your Photos
ka: ხელახლა გადაიღეთ ფოტო

en: Before proceeding, please confirm that your details match
ka: გაგრძელებამდე, გთხოვთ დაადასტუროთ, რომ თქვენი მონაცემები ერთმანეთს შეესაბამება

en: Don't see your picture? Make sure to allow your browser to use your camera when it asks for permission.
ka: ვერ ხედავთ თქვენს სურათს? დარწმუნდით, რომ როცა ბრაუზერი ამას მოითხოვს, თქვენ მისცემთ კამერის გამოყენების ნებართვას.

en: Live view of webcam
ka: ვებკამერის ცოცხალი ვიდეო

en: Retake Photo
ka: ფოტოს ხელახლა გადაღება

en: Take Photo
ka: ფოტოს გადაღება

en: Bookmarked on
ka: მონიშნული

en: Sorry, no results were found.
ka: სამწუხაროდ ძიება უშედეგოდ დასრულდა.

en: Share your "%(display_name)s" award
ka: გააზიარეთ თქვენი „%(display_name)s“ ჯილდო.

en: Share
ka: გაზიარება

en: Earned %(created)s.
ka: მიღებული %(created)s.

en: What's Your Next Accomplishment?
ka: რა არის თქვენი შემდეგი მიღწევა?

en: Start working toward your next learning goal.
ka: დაიწყე მუშაობა შემდეგი მიზნის მისაღწევად.

en: Find a course
ka: იპოვეთ კურსი

en: You are currently sharing a limited profile.
ka: ამჟამად თქვენს პროფაილზე წვდომა შეზღუდულია.

en: This learner is currently sharing a limited profile.
ka: მსმენელის პროფილზე წვდომა ამჟამად შეზღუდულია.

en: Share on Mozilla Backpack
ka: გააზიარეთ Mozilla Backpack-ზე

en: To share your certificate on Mozilla Backpack, you must first have a Backpack account. Complete the following steps to add your certificate to Backpack.
ka: Mozilla Backpack-ზე სერტიფიკატის გაზიარებისთვის პირველ რიგში უნდა ფლობდეთ Backpack-ის ანგარიშს. Backpack-ზე სერტიფიკატის დასამატებლად, შეასრულეთ შემდეგი საფეხურები.

en: Limit Access
ka: წვდომის შეზღუდვა

en: Prerequisite:
ka: სავალდებულო პირობები:

en: No prerequisite
ka: სავალდებულო პირობების გარეშე

en: Minimum Score:
ka: მინიმალური ქულა:

en: The minimum score percentage must be a whole number between 0 and 100.
ka: ქულების მინიმალური პროცენტი უნდა იყოს მთელი რიცხვი 0-დან 100-მდე.

en: Use as a Prerequisite
ka: სავალდებულო პირობად გამოყენება

en: Make this subsection available as a prerequisite to other content
ka: გახადეთ ეს ქვეგანყოფილება ხელმისაწვდომი, როგორც სხვა შინაარსის სავალდებულო პირობა

en: Active Uploads
ka: აქტიური ატვირთვები

en: Add Component:
ka: კომპონენტის დამატება:

en: %(type)s Component Template Menu
ka: %(type)s კომპონენტის შაბლონური მენიუ

en: Common Problem Types
ka: ამოცანათა ზოგადი ტიპები

en: Supported
ka: მხარდაჭერილია

en: Provisional
ka: დროებითი

en: Not Supported
ka: არ არის მხარდაჭერილი

en: Fully Supported
ka: სრულად არის მხარდაჭერილი

en: Provisionally Supported
ka: დროებით მხარდაჭერილია

en: Add New Component
ka: ახალი კომპონენტის დამატება

en: Deprecated
ka: მოძველებული

en: List of uploaded files and assets in this course
ka: ამ კურსში ატვირთული ფაილებისა და რესურსების სია

en: - Sortable
ka: - დახარისხებადი

en: Show All
ka: ყველას ჩვენება

en: You haven't added any assets to this course yet.
ka: ამ კურსისთვის რესურსები ჯერ არ დაგიმატებიათ.

en: Upload your first asset
ka: ატვირთეთ თქვენი პირველი რესურსი

en: close
ka: დახურვა

en: No description available
ka: აღწერის გარეშე

en: Open/download this file
ka: ფაილის გახსნა/გადმოწერა

en: Studio:
ka: სტუდია:

en: Web:
ka: ვები:

en: Delete this asset
ka: ამ რესურსის წაშლა

en: Lock this asset
ka: მოცემული რესურსის დაბლოკვა

en: Lock/unlock file
ka: ფაილის დაბლოკვა/განბლოკვა

en: Certificate Details
ka: სერტიფიკატის დეტალები

en: Course Title
ka: კურსის სათაური

en: Course Title Override
ka: კურსის სათაურის ჩანაცვლება

en: Course Number
ka: კურსის ნომერი

en: Course Number Override
ka: კურსის ნომრის ჩანაცვლება

en: Certificate Signatories
ka: სერტიფიკატის ხელმოწერები

en: It is strongly recommended that you include four or fewer signatories. If you include additional signatories, preview the certificate in Print View to ensure the certificate will print correctly on one page.
ka: კატეგორიულად რეკომენდებულია, რომ თქვენ დაურთოთ ოთხი, ან ნაკლები ხელმოწერა. თუ თქვენ დამატებით ხელმოწერებს დაურთავთ, სერტიფიკატს ბეჭდვის რეჟიმში გადახედეთ, რომ დარწმუნდეთ, რომ სერტიფიკატი გვერდზე კარგად თავსდება.

en: Certificate Information
ka: სერტიფიკატის ინფორმაცია

en: Certificate Name
ka: სერტიფიკატის სახელი

en: Name of the certificate
ka: სერტიფიკატის სახელი

en: Description of the certificate
ka: სერტიფიკატის აღწერა

en: Course title
ka: კურსის სათაური

en: Specify an alternative to the official course title to display on certificates. Leave blank to use the official course title.
ka: სერტიფიკატზე გამოსატანად, მიუთითეთ კურსის ოფიციალური სახელის ალტერნატიული ვერსია. ოფიციალური სახელის გამოსაყენებლად, დატოვეთ ცარიელი.

en: Add Additional Signatory
ka: დამატებითი ხელმოწერის დამატება

en: (Add signatories for a certificate)
ka: (სერტიფიკატის ხელმომწერი მხარის დამატება)

en: Choose mode
ka: აირჩიეთ ხერხი

en: Preview Certificate
ka: სერტიფიკატის გადახედვა

en: Activate
ka: აქტივაცია

en: Deactivate
ka: აქტივაციის გაუქმება

en: Caution: The last published version of this unit is live. By publishing changes you will change the student experience.
ka: ფრთხილად: ამ ბლოკის ბოლო გამოქვეყნებული ვერსია ჯერ კიდევ აქტიურია. ცვლილებების გამოქვეყნებით, თქვენ შეცვლით სტუდენტების გამოცდილებას.

en: Content Group Name
ka: შინაარსის ჯგუფის სახელი

en: Content Group ID
ka: შინაარსის ჯგუფის ID

en: This is the name of the group
ka: ეს არის ჯგუფის სახელი

en: This content group is used in one or more units.
ka: შინაარსის ეს ჯგუფი გამოიყენება ერთ, ან რამდენიმე ბლოკში.

en: Cannot delete when in use by a unit
ka: წაშლა შეუძლებელია, სანამ მას ბლოკი იყენებს

en: Subsection Visibility
ka: ქვეგანყოფილების ხილვადობა

en: Show entire subsection
ka: ქვეგანყოფილების ჩვენება

en: Learners see the published subsection and can access its content.
ka: მსმენელები ხედავენ გამოქვეყნებულ ქვეგანყოფილებას და შეუძლიათ მის შინაარსთან წვდომა.

en: Hide content after due date
ka: შიგთავსის დამალვა მითითებული თარიღის შემდეგ

en: After the subsection\'s due date has passed, learners can no longer access its content. The subsection remains included in grade calculations.
ka: ქვეგანყოფილების საბოლოო ვადის გასვლის შემდეგ, მსმენელებს მის შიგთავსთან წვდომა აღარ შეეძლებათ. ქვეგანყოფილება კვლავ გათვალისწინებული იქნება საბოლოო შეფასების გამოთვლაში.

en: Hide entire subsection
ka: მოცემული ქვეგანყოფილების დამალვა

en: Learners do not see the subsection in the course outline. The subsection is not included in grade calculations.
ka: მსმენელები ვერ ხედავენ ქვეგანყოფილებას კურსის სტრუქტურაში. ქვეგანყოფილება საბოლოო შეფასების გამოთვლაში არ მონაწილეობს.

en: Instructor Name
ka: ინსტრუქტორის სახელი

en: Please add the instructor's name
ka: გთხოვთ, დაამატეთ ინსტრუქტორის სახელი

en: Instructor Title
ka: ინსტრუქტორის წოდება

en: Please add the instructor's title
ka: გთხოვთ, დაამატოთ ინსტრუქტორის წოდება

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Organization Name
ka: ორგანიზაციის სახელი

en: Please add the institute where the instructor is associated
ka: გთხოვთ დამატოთ ინსტიტუტი, რომელთანაც ინსტრუქტორი არის ასოცირებული

en: Biography
ka: ბიოგრაფია

en: Instructor Biography
ka: ინსტრუქტორის ბიოგრაფია

en: Please add the instructor's biography
ka: გთხოვთ, დაამატოთ ინსტრუქტორის ბიოგრაფია

en: Photo
ka: ფოტო

en: Instructor Photo
ka: ინსტრუქტორის ფოტო

en: Instructor Photo URL
ka: ინსტრუქტორის ფოტოს URL

en: Please add a photo of the instructor (Note: only JPEG or PNG format supported)
ka: გთხოვთ, დაამატოთ ინსტრუქტორის ფოტო (გაითვალისწინეთ: მხარდაჭერილია მხოლოდ JPEG ან PNG ფორმატები)

en: Upload Photo
ka: ფოტოს ატვირთვა

en: Prerequisite: %(prereq_display_name)s
ka: სავალდებულო:  %(prereq_display_name)s

en: Contains staff only content
ka: შეიცავს ინფორმაციას მხოლოდ თანამშრომელთათვის

en: Unpublished changes to live content
ka: აქტიური ვერსიაში შეტანილი გამოუქვეყნებელი ცვლილებები

en: Unpublished units will not be released
ka: გამოუქვეყნებელი ბლოკები არ გაეშვება

en: Unpublished changes to content that will release in the future
ka: შინაარსის გამოუქვეყნებელი ცვლილებები, რომლებიც მომავალში გაეშვება

en: Ungraded
ka: შეფასების გარეშე

en: Practice proctored Exam
ka: დაკვირვების ქვეშ გამოცდის პრაქტიკის გავლა

en: Proctored Exam
ka: გამოცდა დაკვირვების ქვეშ

en: Collapse/Expand this %(xblock_type)s
ka: %(xblock_type)s-ის გახსნა/დახურვა

en: Display Name
ka: სახელი

en: Configure
ka: კონფიგურაცია

en: Duplicate
ka: ასლის შექმნა

en: Drag to reorder
ka: გადააჩოჩეთ დასახარისხებლად

en: Release Status:
ka: გაშვების სტატუსი:

en: Released:
ka: გაშვებულია:

en: Scheduled:
ka: დაგეგმილი:

en: Graded as:
ka: შეფასებულია როგორც:

en: Due:
ka: მდე:

en: Subsection is hidden after due date
ka: ქვეთავი დამალულია დათქმული თარიღის შემდეგ

en: You haven't added any content to this course yet.
ka: ამ კურსისთვის მასალები ჯერ არ დაგიმატებიათ.

en: Click to add a new %(xblock_type)s
ka: დააწკაპუნეთ ახალი %(xblock_type)s-ის დასამატებლად

en: Learning Outcome
ka: სწავლების შედეგი

en: Add a learning outcome here
ka: დაამატეთ აქ სწავლების შედეგი

en: Add
ka: დამატება

en: Assignment Type Name
ka: დავალების ტიპის სახელი

en: The general category for this type of assignment, for example, Homework or Midterm Exam. This name is visible to learners.
ka: ამ ტიპის დავალებების საერთო ჯგუფი, მაგალითად: საშინაო დავალება, ან შუალედური გამოცდა. ეს სახელწოდება გამოჩნდება მსმენელებთან.

en: Abbreviation
ka: აბრევიატურა

en: This short name for the assignment type (for example, HW or Midterm) appears next to assignments on a learner's Progress page.
ka: დავალების ტიპის ეს მოკლე სახელი (მაგ.: HW, ან შუალედური) გამოჩნდება მსმენელის პროგრესის გვერდზე, შეფასებების გასწვრივ.

en: Weight of Total Grade
ka: საბოლოო შეფასების წილი

en: The weight of all assignments of this type as a percentage of the total grade, for example, 40. Do not include the percent symbol.
ka: ამ ტიპის ყველა დავალების წონა საბოლოო შეფასებაში, მაგ.: 40. არ მიუთითოთ პროცენტის სიმბოლო.

en: Total Number
ka: სულ რაოდენობა

en: The number of subsections in the course that contain problems of this assignment type.
ka: ამ ტიპის ამოცანების შემცველი დავალებების მქონე ქვეგანყოფილებების რაოდენობა კურსში.

en: Number of Droppable
ka: გაცხრილვადების რაოდენობა

en: The number of assignments of this type that will be dropped. The lowest scoring assignments are dropped first.
ka: ამ ტიპის დავალებების რაოდენობა, რომელთა შედეგებიც უგულვებელყოფილი იქნება. პირველ რიგში გაიცხრილება ყველაზე ცუდი შედეგები.

en: Course Handouts
ka: კურსის მასალები

en: You have no handouts defined
ka: თქვენ არ მიგითითებიათ მასალები

en: There is invalid code in your content. Please check to make sure it is valid HTML.
ka: არასწორი კოდი შიგთავსში. გთხოვთ, დარწმუნდეთ რომ ეს მართებული HTML კოდია.

en: Post
ka: პოსტი

en: Due Date:
ka: საბოლოო ვადა:

en: Due Time in UTC:
ka: საბოლო ვადა UTC დროით:

en: Clear Grading Due Date
ka: შეფასების საბოლოო თარიღის გასუფთავება

en: Chapter Name
ka: თავის სახელი

en: Chapter {order}
ka: თავი {order}

en: provide the title/name of the chapter that will be used in navigating
ka: მიუთითეთ თავის სათაური/სახელი, რომელიც გამოყენებული იქნება ნავიგაციაში

en: Chapter Asset
ka: თავის მასალა

en: upload a PDF file or provide the path to a Studio asset file
ka: ატვირთეთ PDF, ან მიუთითეთ მისამართი სტუდიის რესუსრსის ფაილზე

en: Upload PDF
ka: PDF-ის ატვირთვა

en: delete chapter
ka: თავის წაშლა

en: Textbook information
ka: ინფორმაცია სახელმძღვანელოს შესახებ

en: Textbook Name
ka: სახელმძღვანელოს სახელი

en: Introduction to Cookie Baking
ka: შესავალი ორცხობილების ცხობაში

en: provide the title/name of the text book as you would like your students to see it
ka: მიუთითეთ სახელმძღვანელოს სახელწოდება იმ ფორმით, რა ფორმითაც გსურთ, რომ ის თქვენმა სტუდენტებმა დაინახონ.

en: Chapter information
ka: ინფორმაცია თავის შესახებ

en: Add a Chapter
ka: თავის დამატება

en: Grading
ka: შეფასება

en: Grade as:
ka: შეაფასე როგორც:

en: Not Graded
ka: შეფასების გარეშე

en: Cannot delete when in use by an experiment
ka: წაშლა შეუძლებელია, სანამ მას ექსპერიმენტი იყენებს

en: This Group Configuration is used in:
ka: ამ ჯგუფის კონფიგურაცია გამოიყენება:

en: This Group Configuration is not in use. Start by adding a content experiment to any Unit via the {linkStart}Course Outline{linkEnd}.
ka: ჯგუფების ეს კონფიგურაცია არ გამოიყენება. უპირველეს ყოვლისა დაამატეთ ექსპერიმენტის მასალები {linkStart}კურსის სტრუქტურის{linkEnd} ნებისმიერ ბლოკს.

en: Group Configuration information
ka: ჯგუფის კონფიგურაციის ინფორმაცია

en: Group Configuration Name
ka: ჯგუფის კონფიგურაციის სახელი

en: Group Configuration ID
ka: ჯგუფის კონფიგურაციის ID

en: This is the Name of the Group Configuration
ka: ეს არის ჯგუფის კონფიგურაციის სახელი

en: Name or short description of the configuration
ka: კონფიგურაციის სახელი, ან მოკლე აღწერა

en: This is the Description of the Group Configuration
ka: ეს არის ჯგუფის კონფიგურაციის მოკლე აღწერა

en: Optional long description
ka: არასავალდებულო ვრცელი აღწერა

en: Group information
ka: ინფორმაცია ჯგუფის შესახებ

en: Name of the groups that students will be assigned to, for example, Control, Video, Problems. You must have two or more groups.
ka: ჯგუფები, რომლებიც შექმნილია სტუდენტების დასაჯგუფებლად. მაგ.: კონტროლი, ვიდეო, ამოცანები. აუცილებელია სულ მცირე ორი ჯგუფის შექმნა.

en: Add another group
ka: სხვა ჯგუფის დამატება

en: This configuration is currently used in content experiments. If you make changes to the groups, you may need to edit those experiments.
ka: ამჟამად კონფიგურაცია გამოყენებულია კურსის ექსპერიმენტებში. ჯგუფებში ცვლილებებს შეიტანის შემდეგ, შესაძლოა საჭირო გახდეს ამ ექსპერიმენტების რედაქტირებაც.

en: delete group
ka: ჯგუფის წაშლა

en: License Type
ka: ლიცენზიის ტიპი

en: Learn more about {license_name}
ka: შეიტყვეთ მეტი {license_name}-ის შესახებ

en: Options for {license_name}
ka: {license_name}-ის პარამეტრები

en: The following options are available for the {license_name} license.
ka: {license_name} ლიცენზიისთვის ხელმისაწვდომი პარამეტრები.

en: License Display
ka: ლიცენზიის ჩვენება

en: The following message will be displayed at the bottom of the courseware pages within your course:
ka: შემდეგი შეტყობინება გამოჩნდება თქვენი კურსის გვერდების ქვედა ნაწილში:

en: Creative Commons licensed content, with terms as follow:
ka: Creative Commons-ის ლიცენზიის შემდეგი პირობებით დაცული შინაარსი:

en: Some Rights Reserved
ka: ზოგიერთი უფლება დაცულია

en: New %(item_type)s
ka: ახალი  %(item_type)s

en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Clear Value
ka: მნიშვნელობის გასუფთავება

en: Download
ka: ჩამოტვირთვა

en: You haven't added any textbooks to this course yet.
ka: თქვენ ჯერ არ დაგიმატებიათ სახელმძღვანელო ამ კურსისთვის

en: Add your first textbook
ka: თქვენი პირველი სახელმძღვანელოს დამატება

en: Previous Uploads
ka: წინა ატვირთვები

en: Download available encodings (.csv)
ka: ხელმისაწვდომი კოდირებების ჩამოტვირთვა (.csv)

en: Video ID
ka: ვიდეოს ID

en: Remove this video
ka: ვიდეოს ამოღება

en: Remove {video_name} video
ka: {video_name} ვიდეოს ამოღება

en: Never published
ka: არასდროს გამოქვეყნებულა

en: Last published %(last_published_date)s by %(publish_username)s
ka: ბოლოს გამოქვეყნდა %(last_published_date)s %(publish_username)s მიერ

en: Previously published
ka: ადრე გამოქვეყნებული

en: Draft (Never published)
ka: მონახაზი (არასდროს გამოქვეყნებულა)

en: Visible to Staff Only
ka: ხილულია მხოლოდ თანამშრომლებისთვის

en: Published and Live
ka: გამოქვეყნებულია და ხმარებაშია

en: Published (not yet released)
ka: გამოქვეყნებულია (ჯერ არ გაშვებულა)

en: Draft (Unpublished changes)
ka: მონახაზი (გამოუქვეყნებელი ცვლილებები)

en: Release:
ka: გაშვებულია:

en: Publishing Status
ka: გამოქვეყნების სტატუსი

en: with %(release_date_from)s
ka: %(release_date_from)s თან

en: Is Visible To:
ka: ხილულია:

en: Will Be Visible To:
ka: ხილული იქნება:

en: Staff Only
ka: მხოლოდ თანამშროლმებისთვის

en: with %(section_or_subsection)s
ka: %(section_or_subsection)s თან

en: Staff and Learners
ka: თანამშრომლებისა და მსმენელთათვის

en: Hide from learners
ka: მსმენელთათვის დამალვა

en: Note: Do not hide graded assignments after they have been released.
ka: გაითვალისწინეთ: არ დამალოთ შეფასებული დავალებები მათი გამოქვეყნების შემდეგ.

en: Release Date and Time
ka: გამოქვეყნების თარიღი და დრო

en: Release Date:
ka: გაშვების თარიღი:

en: Release Time in UTC:
ka: გამოქვეყნების დრო UTC-ში:

en: Clear Release Date/Time
ka: გამოქვეყნების თარიღის/დროის გაწმენდა

en: Signatory
ka: ხელმომწერი მხარე

en: Signature Image
ka: ხელმოწერის სურათი

en: Certificate Signatory Configuration
ka: სერტიფიკატის ხელმოწერის კონფიგურაცია

en: Name
ka: სახელი

en: Name of the signatory
ka: ხელმომწერის სახელი

en: The name of this signatory as it should appear on certificates.
ka: ხელმოწერის მხარის სახელი, როგორც ის სერტიფიკატებზე აისახება.

en: Title
ka: თანამდებობა

en: Title of the signatory
ka: ხელმომწერის თანამდებობა

en: Titles more than 100 characters may prevent students from printing their certificate on a single page.
ka: 100 სიმბოლოზე ვრცელმა სათაურმა სტუდენტს შესაძლოა არ მისცეს სერტიფიკატის ერთ ფურცელზე ამობეჭდვის შესაძლებლობა.

en: Organization
ka: ორგანიზაცია

en: Organization of the signatory
ka: ხელმომწერის ორგანიზაცია

en: The organization that this signatory belongs to, as it should appear on certificates.
ka: ორგანიზაცია, რომელსაც მიეკუთვნება ხელმომწერი, როგორც ეს სერტიფიკატზე გამოჩნდება.

en: Path to Signature Image
ka: ხელმოწერის სურათის მისამართი

en: Image must be in PNG format
ka: სურათი უნდა იყოს PNG ფორმატში

en: Upload Signature Image
ka: ხელმოწერის სურათის ატვირთვა

en: Unit Visibility
ka: ბლოკის ხილვადობა

en: Section Visibility
ka: სექციის ხილვადობა

en: If the unit was previously published and released to learners, any changes you made to the unit when it was hidden will now be visible to learners.
ka: თუ ეს ბლოკი აქამდე გამოქვეყნებული და ხელმისაწვდომი იყო მსმენელებისთვის, ნებისმიერი ცვლილება, რომელიც მასში შევიდა სანამ ის დაფარული იყო მსმენელთათვის ხელმისაწვდომი გახდება.

en: If you make this %(xblockType)s visible to learners, learners will be able to see its content after the release date has passed and you have published the unit. Only units that are explicitly hidden from learners will remain hidden after you clear this option for the %(xblockType)s.
ka: თუ მოცემულ %(xblockType)s-ს მსმენელთათვის ხილვადს გახდით, გაშვების თარიღის დადგომის შემდეგ ისინი შეძლებენ მის შინაარსთან წვდომას. მას შემდეგ, რაც თქვენ გააუქმებთ ამ შესაძლებლობას %(xblockType)s-სთვის, უხილავად დარჩებიან მხოლოდ ის ბლოკები, რომლებიც მანამდე მსმენელებისგან სპეციალურად იყო დამალული.

en: Current Role:
ka: მიმდინარე როლი:

en: You!
ka: შენ!

en: send an email message to {email}
ka: {email}-ისთვის ელფოსტის შეტყობინების გაგზავნა

en: Promote another member to Admin to remove your admin rights
ka: თქვენთვის ადმინისტრატორის უფლებების ჩამოსართმევად, წაარადგინეთ ადმინისტრატორად სხვა მომხმარებელი

en: Add {role} Access
ka: {role} წვდომის დამატება

en: Remove {role} Access
ka: {role} წვდომის ამოღება

en: Delete the user, {username}
ka: {username} მომხმარებლის წაშლა

en: Set as a Special Exam
ka: სპეციალურ გამოცდად დაყენება

en: Exam Types
ka: გამოცდის ტიპები

en: Timed
ka: დროითი

en: Use a timed exam to limit the time learners can spend on problems in this subsection. Learners must submit answers before the time expires. You can allow additional time for individual learners through the Instructor Dashboard.
ka: დააწესეთ გამოცდების ხანგრძლვობა, რომ შეზღუდოთ მსმენელების მიერ ქვეგანყოფილების ამოცანების გადასაწყვეტად დახარჯული დრო. მსმენელებმა უნდა გაგზავნონ პასუხები დროის ამოწურვამდე. მართვის დაფიდან ცალკეული მსმენელებისთვის დამატებითი დროის გამოყოფა შეგიძლიათ.

en: Proctored
ka: დაკვირვების ქვეშ

en: Proctored exams are timed and they record video of each learner taking the exam. The videos are then reviewed to ensure that learners follow all examination rules.
ka: დაკვირვების ქვეშ გამოცდები დროში შეზღუდულია და მის განმავლობაში გამოსაცდელზე ვიდეო დაკვირვება მიმდინარეობს. შემდეგ ეს ვიდეოჩანაწერები გადამოწმდება, რომ დავრწმუნდეთ, რომ გამოცდის წესები არ დარღვეულა.

en: Practice Proctored
ka: გამოსცადე დაკვირვების ქვეშ

en: Use a practice proctored exam to introduce learners to the proctoring tools and processes. Results of a practice exam do not affect a learner's grade.
ka: გამოიყენეთ დაკვირვების ქვეშ გამოცდის სიმულაცია, რომ გააცნოთ მსმენელებს დაკვირვების პროცესი და ინსტრუმენტები. დაკვირვების ქვეშ გამოცდის საცდელ რეჟიმში გაშვება არ ახდენს გავლენას მსმენელთა შეფასებაზე.

en: Time Allotted (HH:MM):
ka: გამოყოფილი დრო (სს:წწ):

en: Select a time allotment for the exam. If it is over 24 hours, type in the amount of time. You can grant individual learners extra time to complete the exam through the Instructor Dashboard.
ka: აირჩიეთ გამოცდისთვის გამოყოფილი თარიღი. თუ ის 24 საათს აღემატება, მიუთითეთ საერთო დროში. სამართავი დაფიდან ცალკეული მსმენელისთვის გამოცდის ჩასაბარებლად დამატებითი დროის გამოყოფაა შესაძლებელი.

en: Review Rules
ka: განხილვის წესები

en: File upload succeeded
ka: ფაილი წარმატებით აიტვირთა

en: Please check the following validation feedbacks and reflect them in your course settings:
ka: გთხოვთ შეამოწმოთ დადასტურების შემდეგი გამოხმაურებები და ასახოთ კურსის პარამეტრებში:

en: Verification Checkpoint
ka: შემოწმების საკონტროლო წერტილი

en: Must complete verification checkpoint
ka: აუცილებელია შემოწმების საკონტროლო წერტილის გავლა

en: Verification checkpoint to be completed
ka: შესასრულებელი შემოწმების საკონტროლო წერტილი

en: Learners who require verification must pass the selected checkpoint to see the content in this unit. Learners who do not require verification see this content by default.
ka: იმ სტუდენტებმა, რომლებსაც პიროვნების დადასტურება სჭირდებათ, მოცემული ბლოკის სანახავად საკონტროლო ნიშნული უნდა გაიარონ. ის მსმენელები კი, ვისაც პიროვნების დადასტურება არ სჭირდებათ ამ შინაარსთან წვდომას ავტომატურად მიიღებენ.

en: Edit %(display_name)s (required)
ka: %(display_name)s რედაქტირება (სავალდებულო)

en: You have done a dry run of force publishing the course. Nothing has changed. Had you run it, the following course versions would have been change.
ka: თქვენ გაუშვით კურსის იძულებითი გამოქვეყნების ტესტი, ამიტომ არაფერი შეცვლილა. არასატესტო რეჟიმში გაშვების შემთხვევაში მოხდებოდა კურსის შემდეგი ვერსიების შეცვლა.

en: The published branch version, {published}, was reset to the draft branch version, {draft}.
ka: გამოქვეყნებული ვერსია: {published}, ჩამოიყარა საწყის ვერსიაზე: {draft}.

en: Add URLs for additional versions
ka: დამატებითი ვერსიების URL-ების დამატება

en: To be sure all students can access the video, we recommend providing both an .mp4 and a .webm version of your video. Click below to add a URL for another version. These URLs cannot be YouTube URLs. The first listed video that's compatible with the student's computer will play.
ka: იმისთვის, რომ დავრწმუნდეთ, რომ ვიდეოს ნახვას ყველა სტუდენტი შეძლებს, გირჩევთ ატვირთოთ თქვენი ვიდეოს .mp4 და .webm ვერსიები. დააწკაპუნეთ ქვემოთ სხვა ფორმატის URL-ის მისათითებლად. დაუშვებელია YouTube მისამართების მითითება. მსმენელის კომპიუტერზე ჩაირთვება შექმნილი სიის პირველივე ხელმისაწვდომი ვიდეო.

en: Default Timed Transcript
ka: ნაგულისხმევი სინქტონიზებული სუბტიტრები

en: Timed Transcript Conflict
ka: სინქრონიზებული სუბტიტრების კონფლიქტი

en: The timed transcript for the first video file does not appear to be the same as the timed transcript for the second video file.
ka: პირველი ვიდეოს სინქრონიზებული სუბტიტრები არ ემთხვევა მეორე ვიდეოს სინქრონიზებულ სუბტიტრებს.

en: Which timed transcript would you like to use?
ka: რომელი სინქტონიზებული სუბტიტრების გამოყენება გსურთ?

en: Error.
ka: შეცდომა.

en: Timed Transcript from %(filename)s
ka: სინქრონიზებული სუბტიტრები %(filename)s-დან

en: Timed Transcript Found
ka: ნაპოვნია სინქრონიზებული სუბტიტრები

en: EdX has a timed transcript for this video. If you want to edit this transcript, you can download, edit, and re-upload the existing transcript. If you want to replace this transcript, upload a new .srt transcript file.
ka: EdX-ს აქვს ამ ვიდეოს სინქრონიზებული სუბტიტრების ფაილი. თუ მისი რედაქტირება გსურთ, მაშინ უნდა ჩამოტვირთოთ, შეასწოროთ და ხელახლა ატვირთოთ არსებული სუბტიტრები. თუ თქვენ მისი ჩანაცვლება გსურთ, ატვირთეთ სუბტიტრების ახალი .srt ფაილი.

en: Upload New Transcript
ka: ახალი სუბტიტრების ატვირთვა

en: Upload New .srt Transcript
ka: ახალი .srt სუბტიტრების ატვირთვა

en: Download Transcript for Editing
ka: სუბტიტრების ჩამოტვირთვა რედაქტირებისთვის

en: No EdX Timed Transcript
ka: EdX სინქრონიზებული სუბტიტრები არ აქვს

en: EdX doesn't have a timed transcript for this video in Studio, but we found a transcript on YouTube. You can import the YouTube transcript or upload your own .srt transcript file.
ka: EdX-ს არ აქვს სტუდიოში ამ ვიდეოს სინქრონიზებული სუბტიტრები, მაგრამ ჩვენ ის YouTube-ზე ვიპოვნეთ. თქვენ შეგიძლიათ სუბტიტრების YouTube-დან შემოტანა, ან სუბტიტრების .srt ფაილის ხელით ატვირთვა.

en: Import YouTube Transcript
ka: YouTube სუბტიტრების შემოტანა

en: No Timed Transcript
ka: სინქრონიზებული სუბტიტრები არ აქვს

en: EdX doesn\'t have a timed transcript for this video. Please upload an .srt file.
ka: EdX-ს ამ ვიდეოს სინქრონიზებული სუბტიტრები არ აქვს. გთხოვთ ატვირთოთ .srt ფაილი.

en: The timed transcript for this video on edX is out of date, but YouTube has a current timed transcript for this video.
ka: edX-ზე ამ ვიდეოს სინქრონიზებული სუბტიტრები ვადაგასულია, მაგრამ YouTube-ს აქვს ამ ვიდეოს სინქრონიზებული სუბტიტრების აქტუალური ვერსია.

en: Do you want to replace the edX transcript with the YouTube transcript?
ka: გსურთ edX სუბტიტრების YouTube სუბტიტრებით ჩანაცვლება?

en: Yes, replace the edX transcript with the YouTube transcript
ka: დიახ, ჩაანაცვლე edX სუბტიტრები YouTube სუბტიტრებით

en: Timed Transcript Uploaded Successfully
ka: სინქრონიზებული სუბტიტრები წარმატებით აიტვირთა

en: EdX has a timed transcript for this video. If you want to replace this transcript, upload a new .srt transcript file. If you want to edit this transcript, you can download, edit, and re-upload the existing transcript.
ka: EdX-ს აქვს ამ ვიდეოს სინქრონიზებული სუბტიტრები. თუ გსურთ არსებული სუბტიტრების ჩანაცვლება, ატვირთეთ ახალი სუბტიტრების .srt ფაილი. თუ გსურთ არსებულის რედაქტირება, მაშინ ჩამოტვირთეთ, შეცვალეთ და ხელახლა ატვირთეთ არსებული სუბტიტრები.

en: Confirm Timed Transcript
ka: სინქრონიზებული სუბტიტრების დადასტურება

en: You changed a video URL, but did not change the timed transcript file. Do you want to use the current timed transcript or upload a new .srt transcript file?
ka: თქვენ შეცვალეთ ვიდეოს URL, მაგრამ არ გამოგიცვლიათ მისი სინქრონიზებული სუბტიტრების ფაილი. თქვენ არსებული სინქრონიზებული სუბტიტრების გამოყენება გსურთ, თუ ახალ .srt სუბტიტრებს ატვირთავთ?

en: Use Current Transcript
ka: არსებული სუბტიტრების გამოყენება
